Roziskrzone noce - Beatrix Gurian

Autorka: Beatrix Gurian
Tytuł: Roziskrzone noce
Wydawnictwo:


Phila właśnie dowiedziała się, że będzie musiała się przeprowadzić z ukochanego Berlina gdzie ma wszystkie przyjaciółki do Danii, bo jej mama wychodzi za mąż. Dla nastolatki to prawdziwa tragedia ale niestety w tym temacie nie ma nic do gadania.

Dziewczyna, o dziwo początkowo jest zachwycona wspaniałym zamkiem, a także strojami, które sprawiają, że czuje się jak księżniczka. Jednak ciągle coś jej nie pasuje. Phila jest senna, często budzi się w różnych miejscach, a wokół niej dzieją się dziwne rzeczy. Jest jeszcze Niels, syn hrabiego, którego poznała przypadkiem, a także jego córka, która wydaje się być całkiem miła-do czasu.
Rodzinne sekrety, magia, runy a przy tym stary zamek i cała masa tajemnic.

Przyznam się bez bicia, że książkę wybrałam głównie ze względu na okładkę. Jest absolutnie boska!
Trochę przypominała mi serię Rywalkową ale niestety ta seria raczej nie przypadła mi do gustu. Po pierwszej części nie sięgnę po kontynuację, ale nie dlatego, że książka jest zła, ale dlatego, że to zupełnie nie moja tematyka.

"Roziskrzone noce" czyta się błyskawicznie, główną bohaterkę można bardzo szybko polubić. Jest rozważna i inteligenta, a przy tym pozostaje zwykłą nastolatką.
Wszystkie rodzinne tajemnice, nagłe zgony, obrazy malowane krwią i tak dalej, to super tło dla takiej powieści, która w efekcie naprawdę zainteresuje młode osoby.

Jeżeli lubicie tego typu tematykę to wierzę, że ta książka będzie strzałem w dziesiątkę.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka