Wyprawa do El Dorado. Gra planszowa.

 

Tytuł: Wyprawa do El Dorado
Wydawnictwo:Co zawiera pudełko?

W pudełku znajdziecie intrukcje do gry, płytki terenu, blokady, płytki ekspedycji, talie kart, znacznik gracza rozpoczynającego, rynek, pionki poszukiwaczy oraz żetonowe jaskinie.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 10-110 lat, a czas jednej rozgrywki to około 45 minut.Na czym polega gra? 

W zależności od ilości osób jaka będzie grała w grę trzeba wybrać wariant dla 2 lub więcej graczy.
Przygotowanie do gry będzie takie samo, ale sam przebieg będzie wyglądał nieco inaczej.
Grę rozpoczynamy od przygotowania planszy ekspedycji, rozłożenia talii startowych, pionków poszukiwaczy blokad i wszystkiego co mówi instrukcja. Samo przygotowanie się do gry trochę czasu zajmuje, przynajmniej na początku. Wyprawa zaczyna się na płytce rozpoczynającej. Sam przebieg gry jest bardzo prosty i po kilku zagraniach będzie już przez Was zapamiętany. W swoim ruchu mamy 3 fazy. Zagranie kart, odłożenie kart oraz dobranie kart. Po wszystkich fazach kolejka przechodzi na kolejnego gracza.

Celem gry jest dojście do El Dorado. Zwycięża ten gracz który wprowadzi swój pionek na końcową płytkę terenu.


Moje wrażenia.

Gra jest naprawdę bardzo fajna. Uważam, że na początku wydaje się bardzo trudna ale gdy się już wszystko ułoży i zrobi kilka ruchów jakoś to idzie. My póki co graliśmy tylko w dwie osoby, podejrzewam, że rozgrywka w 4 osoby będzie na pewno bardzo dynamiczna i dużo bardziej zaskakująca, chociaż i w wersji dwuosobowej nie brakuje emocji.
To co najbardziej mi się w tej grze podoba, że tu nigdy nie będzie takiej samej planszy. Sam autor gry mówi, że jest tu możliwych do ułożenia 100 000 różnych tras! Przecież normalny człowiek nigdy chyba wszystkich nie ułoży. To co też jest fajna, że są różne warianty gry. Oprócz tej dla 2 i więcej osób można też grać w wariant gry z jaskiniami. Rozgrywka wtedy też wygląda inaczej.


 

Na wielkie brawa zasługuje instrukcja bo jest bardzo ładnie opisane wszystko. Fajnie, że są też gotowe trasy, z których można skorzystać przy pierwszych kilku rozgrywkach. Tras są podzielone na łatwe, średnie i trudne. Super ułatwienie!

Jeżeli szukacie gry, która zapełni Wam jesienne i zimowe wieczory to tę jak najbardziej polecam! My na pewno w najbliższym czasie sprawdzimy jak gra się w 4 osoby no i przed nami te 100 000 ułożeń tras, no już trochę mniej ale liczba i tak robi wrażenie:)

 
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka