Przygody z nauką. Papier i cytryna

 

Tytuły: Papier i cytryna
Wydawnictwo:

 

Z takich książek, to często nawet i dorośli mogą skorzystać. Jeżeli lubicie zajmować dziecku czas ale w takim nieco edukacyjnym wydźwięku to ta seria książeczek jest jak najbardziej dla Was. Ja Wam pokażę dwie: Cytryna i Papier ale w tej serii jest jeszcze Jajko.

Zacznę od wydania, bo według mnie zasługuje na uwagę. Książki zostały wydane w twardej oprawie i w środku są naprawdę piękne i użyteczne. Zacznę od części związanej z cytryną. Jak sama nazwa wskazuje główną bohaterką jest tu cytryna. Czy wiedzieliście, że cytryna unosi się na wodzie a limonka tonie? Czy wiecie dlaczego tak jest? A może chcesz napisać tajną wiadomość? Tu przyda się sok z cytryny! Jak taką wiadomość napisać? Instrukcje znajdziecie na kartkach książki!


Część poświęcona papierowi jest równie świetnie wydana. Dziecko będzie farbowało papierowy ręcznik, zobaczycie jak lata papier czy sprawdzicie jego wytrzymałość. Doświadczenia, które możecie wykonać wraz z dzieckiem dostarczy mnóstwo ciekawej i przede wszystkim praktycznej wiedzy o podstawowych elementach, które nas otaczają.


Jeżeli lubicie tego typu książki to koniecznie musicie zebrać całą kolekcję. A ja ze swojej strony mam nadzieję, że będą kolejne części tej serii.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka