Rośliny przede wszystkim. 101 najlepszych przepisów fleksitariańskich.

 

Tytuł: Rośliny przede wszystkim. 101 najlepszych przepisów fleksitariańskich.
Wydawnictwo:


Od razu z okładki wita nas zdanie: jak jeść mniej mięsa. Ta książka nie jest tylko dla takich ludzi, bo na przykład ja nie mam problemu z tym aby mięsa nie jeść ale mam problem z różnorodnością w diecie. I dla takich osób ta książka również będzie idealna!

"Rośliny przede wszystkim" to książka dzięki, której odkryjecie jak bogatą można mieć dietę nie jedząc ani grama mięsa. W środku znajdziecie aż 101 przepisów fleksitariańskich. Wśród nich znajdziecie przepisy na: 

- przekąski,

- sałatki,

- zupy i chilli,

- burgery, placuszki, sandwiche,

- dania główne z warzyw, ryb i owoców z morza oraz z mięsa,

-  dodatki oraz słodkości. 

Na pierwszych stronach książki czeka na nas wprowadzenie, które pokaże nam jak gotować lepiej, czym się kierować, co czym zastępować itd.
Same przepisy według mnie są świetnie opracowane. Jedyne czego mi osobiście brakuje to kaloryczności. Będzie to dużym utrudnieniem dla osób liczących kalorie. Same przepisy wydają się być smaczne i na pewno będę próbowała większości, a kto wie może zostaną na stałe w naszym jadłospisie.


Cała wartość merytoryczna jest naprawdę na wysokim poziomie jedyne co mi osobiście się nie podoba to papier książki. Uważam, że jest kiepski jak na taką wspaniałą książkę. Ja bałabym się jej używać w kuchni gotując. Mam wrażenie, że wystarczy trochę pary i się rozpadnie. Zdecydowanie lepiej książka by się prezentowała gdyby papier był grubszy. 
Mimo tak drobnego minusika, książka naprawdę zasługuje na uwagę i warto ją mieć w swojej biblioteczne jeżeli chcecie urozmaicić swoją dietę.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka