Pozwól odejść - Kristin Hannah

Autorka: Kristin Hannah
Tytuł: Pozwól odejść
Wydawnictwo: 

"Pozwól odejść” Kristin Hannah to kontynuacja powieści „Firefly Lane”.
Można ją oczywiście czytać nie znając pierwszej części ale według mnie lepiej jest znać cienie i blaski tej przyjaźni, bo jest to niezwykła opowieść.

Kate i Tully to przyjaciółki niemalże od zawsze. Po śmierci Kate, która zmarła na raka Tully nie potrafi się pozbierać. Nie lepiej mają się dzieci Kate - 16 letnia Marah oraz 8 letnie bliźniaki oraz ich tata, a mąż Kate. Wciąż nie mogą się pogodzić ze śmiercią Kate. Podczas choroby Tully cały swój czas poświęciła najlepszej przyjaciółce, obiecała jej też zająć się dziećmi tymczasem okazało się to naprawdę trudne, bo Tully nic a nic nie wie o macierzyństwie.
Żal po stracie bliskiej osoby a także demony przeszłości, złe decyzje sprawią, że życie się naprawdę skomplikuje. Miało nie być gorzej? Oto jest!

„Pozwól jej odejść” Kristin Hannah to naprawdę niezwykle emocjonalna powieść, która choć jest wciągająca ze względu na sentyment do pierwszej części, bo jednak chcemy się dowiedzieć co się wydarzy, to w moim odczuciu czyta się ją trudniej. Jest przedramatyzowana i momentami naprawdę ciężka.
Mimo to uważam, że jest to ogólnie dobra książka i jeżeli czytaliście pierwszą część to na pewno też Was nie zawiedzie. Jest to też trudny temat, bo strata ukochanej osoby to coś bardzo traumatycznego, a gdy do tego dochodzą dzieci to robi się jeszcze trudniej.

Generalnie bardzo Wam polecam przeczytać obie części bo naprawdę zasługują na uwagę.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka