Psi bufet - Olga Lasek Aleksandra Więcławska Piotr Wawrysiuk

Autorzy:  Olga Lasek
Aleksandra Więcławska
Piotr Wawrysiuk
Tytuł:
Psi bufet
Wydawnictwo:

To jest obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy mają psy i chcą im zapewnić lepsze, zdrowsze i bardziej zróżnicowane posiłki.
Czyli tak naprawdę jest to książka dla każdego właściciela psa. Bo uważam, że skoro decydujemy się na zwierzę to chcemy aby było zdrowe i jadło jak najlepiej.

Choć sama jestem właścicielką kota to w rodzinie mamy pieska, który z chęcią przetestuje wszystkie przepisy z tej książki, bo uwielbia jeść!
To co od razu na wstępie zaznaczę to fakt, że książka jest fantastycznie przygotowana. 

Każdy przepis już na samej górze ma urocze piktogramy, które przekazują od razu informację jakie składniki znajdują się w przepisie. Czy jest to indyk, królik, kura, warzywa czy też są tam zboża i tak dalej. 

Pozwala to od razu przy pierwszej selekcji wyeliminować produkty, na które pies jest uczulony. W naszym przypadku w ogóle nie bierzmy pod uwagę kury, bo piesek, o którym Wam wspominałam nie je niczego co ma w składzie kurę.
Gdy już to ustalimy, pozostaje wykonać przepis, który jest naprawdę świetnie opisany i podać psu odpowiednią dla wagi porcję. Taka informacje jest podana pod każdym przepisem w tabelce.

Przykładowo to danie ze zdjęcia powyżej pies ważący 5 kg powinien otrzymać porcję 250 g. Pozwala to naprawdę zaoszczędzić sporo czasu, bo wszystko mamy w jednym miejscu.

Dodatkowo w książce zostały opisane wskazówki dla właścicieli konkretnych ras psów, co zrobić aby pies miał lepszą sierść albo jak odpowiednio żywić małe pieski lub też które produkty wybierać, a z których lepie zrezygnować. Jest tu naprawdę sporo wartościowej wiedzy.

I ostatnia rzecz to same zdjęcia i przejrzystość książki. Poz względem wizualnym jest przepiękna! Potrawy wyglądają zachęcająco nawet dla ludzkiego oka więc wierzę, że Waszym czworonogom też będą smakowały dania, które im ugotujecie. Zbliżają się święta więc uważam, że to naprawdę super pomysł na prezent dla wszystkich psich rodziców!

Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka