Pod osłoną deszczu - Jojo Moyes

Kate dorastała w rodzinie, w której zasady określały całe jej życie. W dorosłości przez to jak wyglądało jej dzieciństwo jakoś nie potrafi sobie ułożyć życia. Sabine, jej córka wychowywana była zupełnie inaczej niż matka i też nie jest za szczęśliwa.
Gdy rozpada się kolejny związek Kate, aby oszczędzić córce cierpienia i stresu kobieta wysyła ją do dziadków do pięknej choć deszczowej Irlandii.

Tam Sabine przeżywa zderzenie z rzeczywistością. Sztywne zasady, brak mediów, znajomych, do tego wilgoć w domu, zimna woda, zimny dom i konie.. za którymi dziewczyna nie przepada.

Szybko okazuje się, że mieszkanie z mamą wcale nie było takie złe, bo mieszkanie z dziadkami to istny koszmar. 

Joy, to babcia Sabine i matka Kate. Wiele w życiu przeszła stąd sztywne zasady. Miłość do koni to coś co połączyło ją z mężem. Jak ta trójka kobiet poradzi sobie z wzajemnym żalem i z tajemnicami, które ukrywają?

Uwielbiam Jojo Moyes dlatego jej najnowszą książkę Pod osłoną deszczu zamówiłam w księgarni internetowej.
Czytelnik krok po kroku poznaje trzy różne historie Joy, Kate i Sabine. Te trzy kobiety, choć tak różne są ze sobą połączone nie tylko więzami krwi ale także miłością do koni i przede wszystkim wspomnieniami. Są też tajemnice, które krok po kroku wychodzą na światło dzienne i wiele namieszają ale też sporo wyjaśnią.

Tak jak już wcześniej wspominałam bardzo lubię książki tej Autorki ale nie uważam, żeby ta była jej najlepszym dziełem. Rzeczywiście nie można tego odmówić, że książka wciąga. Jednak są w niej pewne kwestie, które według mnie się nie kleją. Nie chce tu pisać spojlerów, bo zapewne ktoś z Was jeszcze ma tę książkę przed sobą ale na pewno będzie wiedzieć o co chodzi. Jak można przez tyle czasu nie zauważyć co się dzieje z sąsiadką Annie? Miałam wielkie zdziwienie na samym końcu:)

W każdym razie ta książka jest obowiązkowa dla wszystkich fanów twórczości Jojo Moyes. Ja na pewno nie żałuję ani minuty, bo super było się przenieść do pięknej Irlandii!

Polecam Wam przejrzeć pozostałe nowości z księgarni Taniaksiazka.pl

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka