Prosta organizacja - Agnieszka Krakós-Gorący


Książki o sprzątaniu i organizacji to jedne z moich ulubionych. Dlatego nic dziwnego, że zawsze wypatruję nowych tytułów wśród zapowiedzi.
Książkę Prosta organizacja zamówiłam w księgarni internetowej i uważam, że w wiosennych porządkach taka książka przyda się każdemu!

Nie od dziś wiadomo, że czysty dom to czysta głowa. Ja nigdy nie rozumiałam tego, że moja mama chodzi i co chwilę sprząta. Pewnie każdy z nas pamięta ze swojego domu rodzinnego kłótnie o to, ze trzeba poodkurzać, zmienić pościel albo zmyć naczynia. Rany, jak tego nie cierpiałam! Ciągle tylko sprzątanie i sprzątanie. Teraz w swoim domu uwielbiam mieć porządek i chyba jestem bardziej sfiksowana na tym punkcie niż kiedyś moja mama. Czasami sama w to nie wierzę:)

"Prosta organizacja" to książka, która pomoże każdemu. Nawet temu, komu wydaje się, że nie ma dużo rzeczy. Są tam naprawdę praktyczne porady, ćwiczenia, gotowe rozwiązania i mnóstwo naprawdę fachowej wiedzy! Z książki nie nauczymy się sprzątać, choć trochę też, ale przede wszystkim dowiemy się skąd chaos w domu i jak nad nim na stałe zapanować.
Jeżeli macie problem z tym: jak uporządkować dokumenty, jak selekcjonować rzeczy, jak przechowywać jedzenie ile ubrań powinno się mieć i tym podobne rzeczy, to ta książka odpowie na wszystkie wasze pytania.

 

Bardzo podoba mi się to jak doskonale książka jest poukładana. Podam Wam przykład. Autorka proponuje zacząć odgruzowywanie od łazienki. Krok po kroku prowadzi nas jak zacząć całą operację. Co zrobić, co zostawić, co wyrzucić, co sprzedać. Mamy konkretne przykłady gdzie sprzedać na przykład kosmetyki. Kolejne punkty to porady jak utrzymać porządek, co kiedy i jak często czyścić i jak nie kupować za wiele. I takie porady mamy do każdego pomieszczenia w naszym domu.

 

Jest to super książka dla bałaganiarza. Lub dla kogoś kto dopiero uczy się prowadzić własny dom albo na przykład już wie, że ma z tym problem. Koniecznie sprawdźcie też poradniki z księgarni Taniaksiazka.pl na pewno coś fajnego dla siebie wypatrzycie, a ten tytuł serdecznie Wam polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka