Od zera do freelancera i planner zacznij działać - Michał Barczak

 

Tak właściwie to nie wiem od czego zacząć, a rzadko mi się to zdarza. 

Czy ktoś z nas, jeszcze dwa lata temu pomyślał o tym, że będziemy aż tak bardzo ograniczeni przez wirus? Czy ktoś z nas pomyślał, że w państwie obok będzie toczyć się wojna? Odpowiedź w obu przypadkach to zapewne NIE!

No właśnie! W tak niepewnych czasach umiejętność zadbania o siebie, swoje finanse, pracę i rodzinę to podstawa, dlatego takie książki są niezwykle cenne.

Do tej pory zawsze byłam sceptycznie nastawiona do wszelkich tego typu tytułów: osiągnij sukces, zorganizuj się, od zera do milionera itp. Sama przeszłam ogromnie długą drogę do tego na jakim etapie życia jestem. 

Zastanawiacie się pewnie dlaczego zdecydowałam się przeczytać akurat tę książkę skoro jestem taka sceptyczna?  A no ze względu na Autora. Od dłuższego czasu obserwuje do na Tik-toku, gdzie pokazuje sporo wartościowej treści.  Dałam szansę tej książce i tak naprawdę nie żałuję.

Z perspektywy kogoś, kto sporo w życiu pracował jako freelancer, ta książka jest bardzo wartościowa.
Gdybym na tę książkę natrafiła kilka lat temu, bardzo by mi pomogła uniknąć wielu niepowodzeń i myślę, że taka też jest jej idea. Nie ma tu tylko wiedzy, choć jej nie brakuje. Są przede wszystkim konkretne ćwiczenia, przykłady miejsc gdzie szukać zleceń, jak to robić, jak się wyceniać, czego unikać, na co zwracać uwagę. Czyli jest wszystko to, co powinno się znaleźć w takiej książce. Do tego jest napisana bardzo przystępnie, co sprawia, że nawet największy amator będzie wiedział od czego i jak zacząć.

Sama też zaczynałam jako freelancer. Przeszłam naprawdę wiele zleceń. Pisałam teksty, zajmowałam się buzz marketingiem, marketingiem szeptanym, dodawałam produkty do sklepów internetowych, robiłam bazy danych na zamówienie, pisałam artykuły na bloga, prowadziłam media społecznościowe. Popełniłam masę błędów, o których mowa w książce. Ale wszystko to co robiłam pozwoliło mi dojść do tego czym zajmuję się teraz. To całe doświadczenie, które zebrałam niezwykle ułatwiło mi pracę. Freelancer to trudny zawód, o czym również pisze Autor ale jeżeli mamy do niego odpowiednie predyspozycje bardzo wdzięczny i pozwalający na rozwój. Tak naprawdę nic Was nie ogranicza w rozwoju. Jedynie Wy sami. 


Do kompletu z książką można sobie dokupić planner: "Zacznij działać". Nie jest on niezbędny ale na pewno łatwiej będzie Wam z nim zacząć pracę, bo pozwoli wszystko ułożyć i zaplanować. W początkowej fazie pracy jako freelancer planowanie jest bardzo ważne, bo trzeba się nauczyć samodyscypliny. 

W plannerze możemy założyć sobie miesięczne cele i do nich dążyć. Planner jest na tyle malutki, że zmieści się wszędzie i do tego jest bardzo dobrze przemyślany.

 

Zaczynamy od planu miesiąca, w którym określamy co chcemy osiągnąć:

- w pracy, 

- w domu, 

- osobiście.


 

Na tej samej stronie jest miejsce na wpisanie notatek oraz ważnych wyjść. Następnie mamy podsumowanie tygodnia, w którym określamy produktywność, co udało się dokonać, nad czym trzeba popracować itp. Jest też strona z planem tygodnia oraz ze szczegółowym planem dnia. Aby łatwiej było się po plannerze poruszać są dwie tasiemki ( ja wolałabym trzy) więc możemy przeskakiwać pomiędzy najważniejszymi stronami w prosty sposób.

Całość naprawdę pozwala na początku wszystko sobie usystematyzować i skupić się na działaniu.

Jeżeli planujecie pracę freelancera lub też chcecie być może nieco dorobić albo macie dość swojej aktualnej pracy i chcecie coś zmienić, to mam nadzieję, że Was zachęciłam po sięgnięcie po te tytuły. Szczególnie polecam zacząć od książki jeżeli jesteście na początku swojej drogi. A o resztę zadbacie później:)
Zostawiam Wam linki: planner zacznij działać oraz książka od zera do freelancera.
W sklepie znajdziecie też kursy i inne książki, z których warto skorzystać i wiem, że Autor też prowadzi wyzwania, do których można się zapisać. Warto śledzić wszelkie informacje w mediach społecznościowych.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka