Ta druga - Sarah Pinborough


Marcie nie przyszło łatwo zdobyć miłość. Właściwie może to złe określenie, bo miłość przyszła łatwo ale wydobycie swojego wybranka z rąk jego ówczesnej żony wcale nie należało do najłatwiejszych. Szczególnie w miejscowości, w której przyszło im żyć. Mała mieścinka, to niekończące się źródło plotek, utrzymywania pozorów i udawania. Marcie, najmłodsza z całego towarzystwa jakoś dała radę się wpasować, choć wcale nie było łatwo dorównać poprzedniej żonie Jasona.
 

W tej samej sytuacji co kiedyś Marcie, teraz jest Keisha. Młoda, atrakcyjna i niezwykle niedopasowana do towarzystwa żona starszego mężczyzny Williama, który jest wdowcem po bardzo lubianej Eleanor.

William przecierpiał już stratę żony, a teraz przeżywa drugą młodość przy pięknej Keishy. Młoda kobieta wzbudza nie tylko zazdrość dużo starszych żon panów ale także powoduje mocniejsze bicie serca u Panów. Marcie podejrzewa swojego męża o to, że pragnie nowej żony swojego przyjaciela. A wie o czym mówi, bo kiedyś również była jego kochanką. Czy mężczyzna, który raz zdradził może zdradzić ponownie?

Jak potoczą się losy mieszkańców tego małego miasteczka i jaki wpływ będzie miała na to czarna magia?

"Ta druga" to książka, która niesamowicie mnie zaskoczyła. Nigdy w życiu nie spodziewałabym się tutaj wątków związanych z czarną magią, a tu proszę. Zresztą cała akcja jest prowadzona w taki sposób, że nie ma możliwości aby ktokolwiek wcześniej domyślił się o co tu chodzi i kto za tym wszystkim stoi. Przyznam, że mnie jest trudno zaskoczyć, a tutaj autorce się udało, bo czytając ostatnie strony dosłownie nie potrafiłam pozbierać szczęki z podłogi. Tutaj nic nie jest czarno-białe, a dobry bohater, nagle staje się kimś zupełnie innym i na odwrót:)

Świetna książka! Bardzo dobrze napisana i doskonale ukazująca małomiasteczkowość ludzi. Nie mogę tu zapomnieć o tym, że jest naprawdę wciągająca. Ja ją pochłonęłam wręcz w jeden wieczór. Serdecznie Wam polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka