Recto Verso. Buduj imprezowo. Gra planszowa

 

Muszę się Wam przyznać, że ja już naprawdę sporo tych gier imprezowych przeszłam i na bieżąco szukam kolejnych, a jak widać jeszcze jest mnie w stanie coś zaskoczyć i to tak pozytywnie!

Jeżeli organizujecie imprezy, na których gracie w gry planszowe to tego tytułu w Waszej kolekcji nie może zabraknąć!

Co zawiera pudełko?

W pudełku znajduje się dwustronna plansza, 100 punktów zwycięstwa, 30 żetonów partnerów, 6 żetonów graczy. 11 drewnianych klocków do budowy, 32 karty budowli z poziomem łatwym i 32 karty z poziomem

trudnym. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku od 8-108 lat a czas jednej rozgrywki to około 30 minut.

Na czym polega gra?

Po odpowiednim przygotowaniu planszy w zależności od ilości graczy, która w danej chwili gra, rozpoczynamy prawdziwą rozgrywkę. Zadaniem par, bo gra toczy się w parach jest jak najszybsze odtworzenie swojej strony karty, tak aby każda osoba z pary widziała dokładnie to samo co widzi na swojej stronie karty. Jeżeli to się uda, budowla którą para utworzyła jest kompletna. W trakcie rozgrywki można się ze sobą porozumiewać, który kolor gdzie ma być umieszczony ale nie można zaglądać do części karty swojego partnera. Gdy minie ustalony czas, a budowlę uda się dokończyć następuje punktacja.

Gra kończy się po ostatniej rundzie. Gdy ta dojdzie do skutku,  następuje liczenie punktów i wygrywa para mająca ich najwięcej.


Moje wrażenia.

My uwielbiamy takie gry, w których trzeba razem ze swoją parą coś osiągnąć. Gdy współzawodniczymy z innymi parami to naprawdę może to być ciekawa rozgrywka i tak też w istocie jest. Budowanie budowli podczas gdy widzimy ją z zupełnie innej strony niż partner ale jednocześnie ma ona tworzyć całość wydaje się trudno ale gdy dobrze potrafimy się komunikować i mamy jako takie wyobrażenie przestrzenne gra staje się super rozgrywką i co najważniejsze nigdy to się nie znudzi. Gdy już uda nam się kiedyś przejść wszystkie kartki zaręczam Wam, że nie będziecie pamiętać jak budowaliście tą pierwszą budowlę.

Serdecznie Wam ten tytuł polecam! Do grania z dzieciakami a także ze swoją drugą połówką lub przyjaciółmi. Świetna zabawa na długie godziny!Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka