180 dań do pudełka hashimoto

Chora tarczyca to dosyć podstępna przypadłość. Niby wszystko jest w porządku ale człowiek wiecznie jest bez sił. Szybko się męczy, ma słabe wyniki, nie potrafi schudnąć a do tego wszystkiego ma wahania nastroju i wiecznie jest mu zimno.
Wiem, bo sama się z tym borykam już wiele lat. 

Książek o tarczycy przeczytałam sporo ale dziś nie o tym ale o czymś co jest dużo przyjemniejsze czyli o jedzeniu, no i o tarczycy rzecz jasna!

W tej książce jest aż 180 dań do pudełka, które pomogą nam nieco z tarczycą.
Jak do pudełka to idealne na wynos! Taka książka będzie skarbnicą pomysłów dla tych, którzy swoje jedzenie zabierają do pracy ale nie tylko. Śmiało można posiłki także jeść bez żadnych przeszkód w domu.

Na samym początku mamy trochę wiedzy. Czy jedzenie laktozy i glutenu ma sens, czego nam brakuje, jak organizm informuje o tym, że tarczyca źle działa lub nie działa i tego typu zagadnienia. Ogólnie wiedza ważna i potrzebna. W środku książki mamy gotowy jadłospis na 4 tygodnie czyli na cały miesiąc. Dzięki temu możemy sprawdzić co nam smakuje a co mniej. To co jest fajne w tej książce to sposób w jaki została opracowana. 

Na menu składa się śniadanie, obiad, kolacja całą resztę potrzebnych nam kalorii dojadamy przekąskami, na które też mamy przepisy i możemy je dowolnie mieszać. Pozwala to na naprawdę duże pole manewru dla tych, którzy na przykład tak jak ja, nie wiedzą z góry na co będą mieć ochotę.

Fajnie, że przepisy są podane z kaloryką. Ci co są na deficycie kalorycznym albo też liczą kalorie będą bardzo zadowoleni.

Co do samych przepisów są naprawdę fajne! I proste! Na samym początku tygodnia mamy listę zakupów więc możemy od razu się we wszystko zaopatrzyć za jednym razem. Na końcu książki są jeszcze rozdziały dotyczące tego co robić gdy dokucza nam kiepski nastrój albo spadek formy lub mamy zaparcia albo biegunki. 

Książka jest naprawdę świetnie wydana i bardzo serdecznie ją Wam polecam! Jeżeli chcecie coś zmienić w swoim żywieniu to będzie to świetny początek!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka