Relaks zamiast roboty - Anette Lepple

Każdy kto ma ogród wie ile wysiłku, energii i czasu trzeba włożyć aby go utrzymać przy życiu i ujarzmić.
Ja dopiero jakieś 3-4 lata temu dojrzałam do tego, że chce mieć ogród ale sama dopiero teraz widzę ile trzeba poświęcić żeby dobrze to wyglądało. 

A co byście powiedzieli gdyby tak można było mieć piękny ogród a jednocześnie włożyć w jego utrzymanie znikomą pracę?

Pewnie zastanawiacie się czy tak można?:) Jak widać jest to możliwe.

Książkę "Relaks zamiast roboty" zamówiłam z popularnej księgarni internetowej.

Powód był prosty. Dbanie o ogród zajmuje mi naprawdę dużo czasu. Plewienie, podcinanie drzewek i krzewów, koszenie, wyrywanie chwastów i codzienne podlewanie. Tych obowiązków jest tyle, że naprawdę trudno cieszyć się pięknym ogrodem, gdy trzeba tyle czasu poświęcić na to, aby wyglądał dobrze. Autorka tej książki pokazuje nam piękne ogrody, które można stworzyć i które same będą o siebie dbały.

Oprócz wiedzy, której jest ogrom mamy plany konkretnych nasadzeń i to w tej książce jest dla mnie największą wartością. Przez to, że nie znam się na roślinach i też nie chce mi się dużo czasu poświęcać na szukanie informacji ile miejsca potrzebuje każda z roślin i jak wysoka urośnie, takie rozwiązanie jest dla mnie naprawdę idealne. I myślę, że dla większości z Was też będzie. 

Zobaczcie jak to fajnie zostało opracowane.

Na samym początku mamy podaną skalę więc będziemy wiedzieć jak takie przykładowe nasadzenie będzie wyglądać.
Jest także jego poglądowy rysunek, a pod nim wypisane są rośliny. Jeżeli chcecie zobaczyć jak te rośliny wyglądają na końcu książki jest rozdział zatytułowany: Portrety roślin, w którym wszystko jest super opisane. Są tam informacje takie jak: pielęgnacja rośliny, rozmnażanie, stanowisko, wygląd czy w jakim towarzystwie będzie najlepiej rosła.

Takie gotowe nasadzenia możemy łączyć modyfikować i zmieniać. Ale jeżeli ktoś chce gotowego rozwiązania to ma je na tacy. Wystarczy wykonać i czekać na rezultaty:)

Książka jest pięknie wydana i będzie naprawdę dużą pomocą dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z ogrodem albo dla takich, które lubią zmiany w ogrodzie albo właśnie taką zmianą planują.


Koniecznie zerknijcie także na pozostałe nowości z księgarni Taniaksiazka.pl 

A ja czekam aż miną upały i biorę się za pracę. Jestem totalnie zainspirowana:) Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę się cieszyć relaksując się przy basenie a nie plewiąc kolejne chwasty:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka