Zapach bzów - Krystyna Mirek

Książki Krystyny Mirek są mi szczególnie bliskie więc nic dziwnego, że zdecydowałam się zamówić Zapach bzów z popularnej księgarni internetowej. 

To pierwsza część Sagi Dworskiej, której kontynuacji już nie mogę się doczekać!

Julianna to jedynaczka a zatem jest jedyną dziedziczką całego majątku swoich rodziców. Co prawda jej ojciec źle gospodaruje całym majątkiem i tym samy  narobił długów ale ma zamiar dobrze wydać za mąż swoją jedyną córkę aby jej przyszły mąż i gospodarz spłacił jego długi.

Julianna ma inne plany na swoje życie. Nie chce wychodzić za mąż a przynajmniej nie z rozsądku i najbardziej na świecie zależy jej na babci, która pomaga ludziom, a także na tym aby sama mogła się w tym zajęciu realizować.
Babka dziewczyny nie jest mile widziana w domu rodzinnym. Została wygnana i mieszka sama w małej chatce w lesie. Julianna chce zrobić wszystko aby zrealizować swoje marzenia, a także zadbać o babcię.

Dominik jest młodszym bratem dziedzica. Zawsze w cieniu starszego brata. Zawsze drugi, zawsze gorszy. Choć raz chciałby być kimś ważnym. Do tego wszystkiego brat bierze ślub z dziewczyną, w której po cichu podkochuje się Dominik. Wszystko jest nie tak jak być powinno, a będzie jeszcze gorzej. Pewne wydarzenia sprawią, że całe życie Dominika się zmieni. Ale czy na pewno na lepsze?

Czy tych dwoje ma szansę odnaleźć swoje szczęście i przeznaczenie?

"Zapach bzów" to bardzo wciągająca książka, która już od pierwszych stron nie pozwala się oderwać od całej akcji. Najgorsze w tych sagach jest to, że trzeba czekać na kolejne części gdy już teraz chciałoby się dowiedzieć co będzie dalej.
Bohaterów naprawdę da się lubić. Często jest tak, że któregoś bohatera się nie lubi a tu zarówno Julianna jak i Dominik czy babcia Antonina są naprawdę sympatyczni i każdy z nich ma dobre serce. Wyjątkiem jest trochę mało rozgarnięty ojciec Julianny ale szczerze kocha żonę i córkę więc można mu tę niefrasobliwość wybaczyć. Każdy z nich zmaga się z innym rodzajem bólu i cierpienia a stopniowo gdy ich poznajemy widzimy co nimi kieruje i jakie mają marzenia. Taka podróż pozwala się zbliżyć i lepiej poznać każdego z nich.

Jeżeli lubicie styl pisania Krystyny Mirek, a także kochacie takie wielotomowe powieści to serdecznie Wam polecam zainteresować się tą serią bo zapowiada się naprawdę super!
Koniecznie też sprawdźcie pozostałe nowości z księgarni Taniaksiazka.pl

 

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka