Szekspir to nie dramat. Opowieści dla młodych - Samantha Newman, Khoa Le

Ta książka to coś wyjątkowego! Zebrano tu 15 opowiadań według najsłynniejszych utworów Williama Szekspira. Kultowe, w większości dobrze znane nam dramaty przeobrażono w opowieści. Zostały one napisane przystępnym językiem, tak aby przybliżyć dzieciom i młodzieży znane utwory najsłynniejszego dramaturga. Co warto wspomnieć, książka dedykowana jest nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także polecana jako pomoc dla nauczycieli.

W książce znajdziemy następujące tytuły:

- Komedia omyłek,
- Romeo i Julia,
- Stracone zachody miłości,
- Sen nocy letniej,
- Kupiec wenecki,
- Wiele hałasu o nic,
- Jak wam się podoba,
- Wieczór trzech Króli,
- Hamlet,
- Otello,
- Król Lear,
- Makbet
- Antoniusz i Kleopatra,
- Zimowa opowieść,
- Burza.

Szczerze Wam powiem, ze wielu z tych dramatów nie znałam i bardzo się cieszę, że miałam okazję je przeczytać w takiej nowej wersji, bo sama nie wiem czy kiedykolwiek bym je przeczytała w oryginale. Sami wiecie, że nie są to łatwe ani przystępne teksty, a w takiej formie takie właśnie się stały.

Książka została bardzo ładnie wydana. Do mnie osobiście nie przemawiają ilustracje, ale wiem, że mogą się podobać. No i zdecydowanie pasują do dramatów Szekspira, więc to tylko kwestia mojego gustu. Same opowiadania naprawdę są napisane świetnie. Dobrze wszystkim znany dramat Romeo i Julia czy Otello albo Hamlet w nieco uproszczonej wersji pozwala poznać twórczość Szekspira bez zbędnego trudu. Oczywiście jeżeli ktoś później ma ochotę przeczytać książkę w oryginale to jak najbardziej do tego zachęcam ale większości z nas zapewne spodoba się ta nowa odsłona największych dzieł Autora.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka