Nowe opowieści z Doliny Muminków

Dawno mnie tu nie było! Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego ile czasu minęło. Cisza nie oznaczała, że nic nie czytam, bo nadal czytam. Jakoś zabrakło mi czasu aby to dla Was opisać, a przeczytałam naprawdę sporo super książek!

Po tej długiej przerwie wracam z czymś lekkim i pięknym czyli z opowieściami z Doliny Muminków. Kocham książki o Muminkach. Wychowałam się na tej bajce w telewizji, a gdy tylko nauczyłam się czytać, przeczytałam wszystkie dostępne części z biblioteki szkolnej. Tak to mniej więcej się zaczęło.

W nowej książce otrzymujemy aż cztery opowieści:

- Morska wyprawa Muminka,
- Muminek i pierwszy śnieg,
- Muminek i ostatni smok,
- Topik i Topcia przybywają do Doliny Muminków.

Te cztery tytuły, to niepublikowane wcześniej w Polsce opowiadania.

Muminków nie trzeba zachwalać ani specjalnie polecać. To co mi osobiście zawsze się podoba to ciepły klimat opowieści i zawsze mądre przesłanie. Do tego, pięknie wydana książka z mnóstwem jeszcze piękniejszych ilustracji i powstaje książka doskonała.

Jeżeli chcecie wiedzieć co przydarzyło się Muminkowi i jego rodzinie podczas wyprawy, czy da się polubić zimę albo co takiego ukrywają w swej tajemniczej walizce Topik i Topcia?  Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce, którą Wam serdecznie polecam!

 Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka