Dom na pustkowiu - Andrea Maria Schenke

Autorka: Andrea Maria Schenkel
Tytuł: Dom na pustkowiu
Wydawnictwo: Sonia Draga

Na skraju lasu, daleko od wsi, mieszka zamożna rodzina Dannerów. Mieszkańcy domu na pustkowiu nie są lubiani, gdyż uchodzą za odludków i dziwaków. Sami też stronią od ludzi, dlatego początkowo nikogo nie dziwi, gdy przestają się pokazywać we wsi, nie przychodzą na mszę i nie posyłają dzieci do szkoły. Dopiero po jakimś czasie ludzi zaczyna intrygować nagłe zniknięcie całej rodziny.
W mrocznej, pełnej napięcia atmosferze czytelnik powoli odkrywa dramat rozgrywany przez lata na oczach wszystkich i zbrodnie popełniane za milczącym przyzwoleniem małej społeczności wiejskiej.
Obsypany wieloma nagrodami kryminał od 2006 roku nieprzerwanie króluje na liście bestsellerów Spiegla. Na jego podstawie powstały już programy i audycje radiowe oraz sztuki teatralne.
(Opis pochodzi z tyłu książki)


Książka szczerze powiedziawszy trochę mnie rozczarowała. Po opisie zawartym z tyłu książki spodziewałam się kryminału trzymającego w napięciu do ostatniej kartki. Tymczasem otrzymałam prostą i schematyczną książkę. Od samego początku można było podejrzewać kto stoi za sprawą wszystkich morderstw. Jedynie motyw zabójcy został niemalże do ostatniej strony tajemnicą.
Książka ma też pozytywne strony,czyta się ją szybko i dobrze. Nie jest też napisana jak większość książek. Autorka całą opowieść o rodzinie Dannerów zawarła w formie wywiadów z sąsiadami, którzy z wielką dokładnością i precyzją opowiadają o życiu rodziny na pustkowiu.
Mimo tego, że książka nie dostarczy czytelnikowi tego dreszczu emocji jakiego powinien dostarczyć prawdziwy kryminał myślę, że warto ją przeczytać chociażby ze względu na jej formę.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka