Bezradnik małżeński - Polly Williams


Autorka: Polly WilliamsTytuł: Bezradnik małżeńskiWydawnictwo:
Po wszystkich książkach poruszających ważne i trudne tematy przyszedł czas na odprężenie przy zabawnej lekturze, w stylu naszej polskiej słomianej wdowy książki autorstwa Iwony Czarkowskiej.

Sadie to normalna kobieta, pracuje jako florystka układając bukiety bogatym ludziom, zajmuje się dzieckiem i STARA się dbać o dom. Tom jej mąż, to prawdopodobnie pracoholik. Wszystko byłoby w miarę w porządku gdyby do ich małżeństwa nie wtrącała się Rona - mamusia Toma. Rona wymaga od Sadie, aby była idealną żoną dla swojego męża, a jej syna (przecież nie po to wydawała krocie na jego edukację , żeby teraz Sadie zmarnowała to wszystko).
Przypadek sprawia, że Sadie poznaje szaloną staruszkę Enid. Enid obiecuje Sadie, że zrobi z niej idealną żonę. Wszystko może i by się udało, gdyby na horyzoncie nie pojawiła się piękna niczym księżniczka z bajki eteryczna Anette Eastern, najlepsza klientka Toma, a zarazem największa rywalka Sadie.
Czy Sadie uda się zostać idealną żoną? Odsyłam do książki.

Chciałam dodać, że wszystkie wpadki, które przypadają w udziale Sadie są łatwe do przewidzenia, ale niesamowicie śmieszne. Jeżeli, któraś z Was czytała Słomianą wdowę to Sadie śmiało można porównać do Zu- głównej bohaterki Słomianej wdowy.
Pióro autorki jest tak niesamowicie lekkie, że książkę czyta się bardzo szybko. Nie brakuje też momentów wzruszeń. Najbardziej wyrazistą, a zarazem niezwykle denerwującą postacią jak dla mnie była Rona. Mieć taką teściową...
Przy jej tekstach wznosiłam oczy do nieba, podziwiając niezwykły spokój Sadie.

Chciałabym Was zaprosić do książki, która zapewni Wam chwilę przyjemnego relaksu:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka