Tamora Pierce - Krąg magii 1. Księga Sandry

Autorka: Tamara Pierce
Tytuł: Krąg magii 1. Księga Sandry
Wydawnictwo:
Premiera: 23.03.2011
Skusiłam się na książkę fantasy, i szczerzę powiedziawszy nie żałuję:) Mimo szeregu uczuć jakie mną targały, większość z nich mogę zakwalifikować jako te pozytywne.

Krąg magii to saga, przede wszystkim dla młodzieży chociaż dorosły czytelnik także się odnajdzie wśród Wietrznego Kręgu:)

Dlaczego akurat cztery tomy? Każdy dotyczy innego bohatera książki, których mamy już okazję poznać w pierwszej części, w księdze Sandry.
Sandra, jak i pozostali ma magiczną moc, potrafi wplatać światło w jedwabne nici. W książce poznajemy jeszcze Briar'a - złodziejaszka, który ma powiązania ze światem roślin, Tris związana z pogodą oraz Daji'a zajmująca się obróbką metali. Każde z nich ma za sobą ciężkie przeżycia. Razem spotykają się w Świątyni Wietrznego Kręgu aby nauczyć się panować nad swoimi emocjami. Uczą się także czegoś ważnego zaufania do siebie.
Na początku nic nie jest takie jakby się wydawało. Czterem różnym osobom, ciężko jest dojść do porozumienia i tolerowania się nawzajem. Jednakże gdy nadchodzi niebezpieczeństwo ta czwórka staje za sobą murem aby ratować siebie i swój nowy dom.

Książka jest typowo fantastyczna, i w takim klimacie utrzymana. Dla fanatyków takiego gatunku jest to z pewnością książka,którą gdzieś powinni mieć umieszczoną na swojej liście. Bardzo fajnym i rzadko spotykanym zabiegiem jest umieszczenie pierwszego rozdziały drugiej księgi na końcu książki. Czytając jak rozpocznie się druga część automatycznie nasz apetyt na nią się wzmaga.

Chciałabym Wam polecić książkę, bo mimo iż bardzo ciężko było mi ją zacząć, miałam nawet mały kryzys i myślałam, że rzeczywiście nie dojdę do końca, to przekraczając magiczną dwudziestą bodajże stronę wiedziałam, że kryzys został zażegnany, i z niecierpliwością i zachłannością śledziłam losy bohaterów.
Odsyłam do zapoznania się z pierwszym rozdziałem książki: http://initium.pl/pdf/Ksiega_Sandry_rozdz_1.pdf
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka