Czekając na Kolumba - Thomas Trofimuk

Autor: Thomas Trofimuk
Tytuł: Czekając na Kolumba
Wydawnictwo:
Krzysztof Kolumb towarzyszył mi przez cały tydzień, bo tyle zajęło mi czytanie tej książki.
Ta opowieść nie należy do łatwych jest sporo odniesień do historii, dużo zagadek i ukazane są ciemne zakamarki ludzkiej duszy.

Akcja książki rozpoczyna się w szpitalu psychiatrycznym, do którego trafia mężczyzna podając się za Krzysztofa Kolumba. Na początku nafaszerowany lekami wydaje się być zwykłym jednym z wielu szalonych pacjentów.

Gdy lekarz prowadzący odstawia leki, mężczyzna daje się poznać jako nieco ekscentryczny (chodzi nago) inteligentny ( udaje tylko, że taki nie jest) i bardzo tajemniczy człowiek.
Consuela jedna z pielęgniarek pracujących na oddziale, której życie możemy poznać, zaprzyjaźnia a nawet zakochuje się w Krzysztofie Kolumbie. On opowiada jej całą historię swojego życia.
Co najśmieszniejsze, mężczyzna twierdzi, że jest Krzysztofem Kolumbem, a w swojej opowieści JEŹDZI SAMOCHODEM, ROZMAWIA PRZEZ TELEFON i używa wszelki innych gadżetów, których z pewnością nie znał i nie posiadał prawdziwy Krzysztof Kolumb.
Kim więc jest tajemniczy mężczyzna? Tajemnicę próbuje wyjaśnić człowiek z Interpolu, który także będzie miał swoje pięć minut w tej książce.

Czy ją polecam? Oczywiście! Jeżeli lubicie w książkach:
1) długie opisy wypraw
2) odnośniki historyczne
3) zaglądać w różne ciemne zakamarki ludzkiej duszy
Ta książka jest dla Was!

Mi do gustu bardzo przypadł sam pomysł na książkę. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tego typu. Jedyne co mnie bardzo drażniło to powolne tempo akcji. Jak dla mnie mało było elementów zaskoczenia,i jedynym który pamiętam był chyba koniec książki, ponieważ zdecydowanie nie takiego końca się spodziewałam. Poza tym książka jak dla mnie bardzo przyjemna.

- Cóż powiedział Emile - Lubię ludzi przechodzących od razu do sedna. Nazywam się Emile Germain, pracuję dla Interpolu i prowadzę dochodzenie w sprawie człowieka, który twierdzi, że jest Krzysztofem Kolumbem. Czy przypadkiem nie macie u siebie takiego pacjenta?
- Albo jest pan szaleńcem, albo będziemy musieli przeprowadzić długą i poważną rozmowę - powiedział doktor Balderas.
- Czy to oznacza, że macie kogo takiego?
- Tak ale mamy też Pabla Picassa, Toma Cruise'a i Don Kiszota. Do niedawna mieliśmy także papieża.


Ten fragment jest moim ulubionym:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka