Projekt Szczęście - Gretchen RubinAutorka: Gretchen Rubin
Tytuł: Projekt Szczęście
Wydawnictwo:Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy jesteście tak absolutnie szczęśliwi?
Podejrzewam, że tak. I zawsze "coś" przeszkadzało Wam w osiągnięciu pełni szczęścia. Zastanawiamy się jak osiągnąć pełnie szczęścia decydując się go szukać tam, gdzie go nie ma. Później okazuje się, że szczęście jest tuż obok, na wyciągnięcie ręki.
Gretchen Rubin pewnego dnia zrozumiała, że i ona nie jest w pełni szczęśliwa, a bardzo chciałaby taki stan osiągnąć.
Postanowiła ułożyć i zastosować swój projekt szczęście, a poprzez to doprowadzić do pełni szczęścia, i zmienić swoje życie na lepsze. I o tym właśnie jest ta książka.

Od razu na wstępie, znajduje się słowo do czytelnika. Autorka uświadamia, że projekt szczęście opisany w tej książce jest sposobem na zmianę swojego życia składającym się z kilku etapów. Pierwszy z nich to przygotowanie do projektu. Drugi etap wiąże się z podjęciem różnych decyzji, często nie są one przyjemne, ale są niezbędne do osiągnięcia zamierzonych przez nas celów.
Ostatni etap należy do tych najprzyjemniejszych w całym projekcie. Właśnie w tym etapie realizujemy swoje postanowienia. Autorka zaznacza także, że projekt szczęście, jest tylko jednym z wielu sposobów na osiągnięcie pełni szczęścia. Dzięki temu projektowi, każdy może spróbować wykonać wykonać swój własny.
Projekt Szczęścia Gretchen Rubin został rozłożony na dwanaście miesięcy. Od stycznia autorka zaczęła wcielać go w życie. Dodatkowo rozpisała sobie dwanaście przykazań, w których znalazło się chociażby bycie sobą oraz Sekretów Dojrzałości, które miały na celu ułatwiać jej życie.
A to wszystko ma doprowadzić ją do pełni szczęścia, aby kiedyś mogła powiedzieć, że żyła długo i szczęśliwie.

Projekt szczęście został napisany w formie pamiętnikowej. Sami wiecie, jak świetnie się takie książki czyta.
Wielu ludzi Projekt Szczęście postrzega jako poradnik. Tak w istocie jest. Jednakże to nie tylko poradnik, ale także historia kobiety, która na własnym przykładzie pokazała jak osiągnąć pełnię szczęścia. Udowodniła także, że jest to możliwe nie tylko w bajkach, ale także i w życiu.
Książkę chciałabym polecić nie tylko osobom, które pragną zmienić swoje życie i być szczęśliwym, Ale także tym, którzy nie wierzą, że absolutne szczęście jest możliwe:)


Rubin Gretchen

Jest autorką kilku książek, niektóre z nich okazały się bestsellerami. Swoją karierę zaczynała w branży prawniczej, ale szybko zrozumiała, że zdecydowanie bardziej pociąga ją bycie pisarką. Wychowana w Kansas City, mieszka w Nowym Jorku z mężem i dwoma córkami.

__________________________________________________________________

Na uwagę zasługuje też okładka, oczywiście nasza polska. Zwróćcie uwagę na to, jak nasze wydanie się wyróżnia. Jak dla mnie jest absolutnie perfekcyjne.
Oryginalna okładka niestety nijak ma się do szczęścia...
Co o tym sądzicie?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka