Z tęsnoty za Judy - Annie Cassidy

Autorka: Annie Cassidy
Tytuł: Z tęsknoty za Judy
Wydawnictwo:Kim przed ośmioma laty straciła młodszą siostrę. Do dziś, nie jest w stanie sobie wybaczyć tego jaka była dla Judy przed zaginięciem, i że dopuściła do tego, że Judy zniknęła.
Akcja książki toczy się dwutorowo. Kim bardzo często wraca do wspomnień z przeszłości dotyczących życia przed zaginięciem siostry.
Mimo, że minęło już osiem lat, to do teraz, główna bohaterka we wszystkich małych dziewczynkach widzi Judy. Dodatkowo ma problem ze sobą, obwiniając się o to, co się stało. Nie może znieść widoku rodziców, którzy także nie poradzili sobie z traumą, jaką jest zaginięcie dziecka.
Sprawa Judy rusza na nowo, po wyemitowaniu przez telewizję programu dotyczącego dawno zaginionych dzieci. W sprawie Judy, zgłasza się mnóstwo ludzi, którzy gdzieś, coś słyszeli. Dodatkowo była przyjaciółka Kim twierdzi, że Judy żyje, i kiedyś została porwana, przez Amerykankę,która straciła córkę.
Kim trzymając się ostatniej deski nadziei, postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, czy Judy żyje, i co się z nią działo przez osiem lat.
Czy Judy żyje? Co stało się z dziewczynką?
Zapraszam do książki, koniec jest niespodziewany!:D

" Z tęsknoty za Judy" to książka pełna emocji. Nie tylko tych złych, ale także i dobrych. Po takiej książce doceniłam, że moja siostra jest obok. Kim mimo upływu czasu, nie potrafiła zapomnieć tego co łączyło ją z Judy, a fakt, że to przez jej niedopilnowanie Judy zaginęła, tylko pogarszał jej samopoczucie.
Książka mimo, że cieniutka zawiera wiele bardzo ważnych kwestii. Chociażby zaangażowanie rodziców w pomoc w poszukiwaniu innych dzieci, czy sam fakt tego jak takie poszukiwania wyglądają.
Historia zaginięcia Judy jest książką kierowaną do młodych czytelników, ale myślę że to właśnie starszy czytelnik dogłębniej odczuje emocje jakie zawarła autorka.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka