Anioł- Cliff McNish

Autor: Cliff McNish
Tytuł: Anioł
Wydawnictwo:
Freya, mimo młodego wieku, wiele przeszła. Jej wiara w Anioły sprawiła, że była postrzegana, jako chora psychicznie. A pobyt w szpitalu psychiatrycznym, dodatkowo zachwiał jej psychiką.
Gdy rozpoczyna nowe życie, już bez Aniołów, za wszelką cenę stara się, odnaleźć w środowisku szkolnym i zdobyć akceptację otoczenia.
O dziwo, przychodzi jej to bardzo łatwo. Przygarnięta pod skrzydła szkolnej gwiazdy Amy Carr Freya, bardzo szybko zyskuje nowych przyjaciół.
Wszystko idzie w dobrym kierunku, do momentu, w którym Freya znów zobaczy Anioła. Nie, nie takiego z aureolą wokół głowy i z pięknymi białymi skrzydłami. Przed nią stanie, najprawdziwszy czarny Anioł. Jego puste oczodoły, zmęczona i oszpecona twarz, wstrząsną dziewczyną. Ale czy rzeczywiście czarny Anioł, jest tym na kogo wygląda? Co wydarzyło się w jego życiu? Czy Freya zdoła mu pomoc?
Od momentu pojawienia się Mestraala-tak nazywa się czarny Anioł, Freya nie umie sobie poradzić. Dodatkowo, jej brat Luke i ojciec, coś przed nią ukrywają, a w szkole pojawia się Stephani, która także wierzy w Anioły i prześladuje Freye. Co wspólnego dziewczyna ma z Aniołami?

"Anioł" to fantastyczna powieść, która ukazuje nie tylko amerykańską społeczność szkolną, w której musi być gwiazda szkolna, otoczona wianuszkiem przyjaciółek; szkolny zabijaka, który zrobi wszystko aby pokazać swój autorytet; czy mali gnębieni uczniowie ale także piękna opowieść o miłości ojca do córki, i fascynująca przygoda z Aniołami.
Mimo, że książka kierowana jest raczej do młodzieży, która z pewnością doceni przede wszystkim wątek szkolny, to dorosły czytelnik odnajdzie w niej, mnóstwo chwil wzruszeń i przepiękne wyobrażenia o Aniołach.

Ja, odkąd zobaczyłam książkę w zapowiedziach czułam, że jest fantastyczna. Nie myliłam się. Lekki i ponętny styl pisarza sprawia, że od książki trudno się oderwać. Wydarzenia, które następują jedno po drugim, nie pozwalają nawet na chwilę odetchnąć. A, zaskakujące zakończenie, uwieńcza całe dzieło.
Słowem, jest to interesująca lektura, po którą muszą sięgnąć nie tylko pasjonaci Aniołów, ale każdy czytelnik, który pragnie choć na chwilę oderwać się od Ziemi:)
Polecam!

____________________________________________________________________
I kilka słów o okładce. Nasza, jest po prostu przepiękna! Bardzo anielska, lekka i cudownie delikatna. Motyw skrzydeł na plecach jest fantastycznym pomysłem.
Oryginalna jest mroczna i według mnie raczej nie pasuje do tego, co przeczytałam.
A jakie jest Wasze zdanie?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka