Błogosławieni, którzy pragną - Anne Holt

Autorka: Anne Holt
Tytuł: Błogosławieni, którzy pragną
Wydawnictwo:
"Błogosławieni, którzy pragną" to druga część przygód serii z sierżant Hanne Wilhelmsen.
Ja, nie miałam okazji czytać pierwszej części, ale zachęcona pozytywnymi recenzjami zabrałam się za drugą.
W tej części, Hanne ma za zadanie rozwiązać zagadkę krwawych łaźni. Ktoś świetnie się bawi, i usiłuje zwrócić na siebie uwagę policjantów, co dobrze mu się to udaje.
Hanne, dostaje też do rozwiązania sprawę, dotyczącą gwałtu na młodej dziewczynie Kristine, która została brutalnie zgwałcona w swoim domu.
Policjantka, nie wie jeszcze, że te obie sprawy łączą się. Jest sfrustrowana swoim życiem. Tym, że musi ukrywać swój związek, jak i falą upalów, która napłynęła do Oslo. Nie wie także, że przez jej nieuwagę, ktoś przypłaci swoim życiem.
Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem, w którym zwycięzca może być tylko jeden.

Mam dużo przemyśleń związanych z tą książką. Jak dla mnie, nie była zbyt porywająca. Owszem, autorka stopniowo budowała napięcie, a z każdą stroną akcja się rozwijała. Ale nie jest to książka, do której kiedyś chciałabym wrócić.
Podobała mi się za to, bardzo jedna rzecz. Z reguły, w tego rodzaju kryminałach, każdy policjant, to super glina, który z prędkością światła rozwiązuje wszystkie zagadki. W tej książce, wcale tak nie było. Każda sprawa, toczyła się swoim torem w odpowiednim tempie. Wiele spraw, chociażby gwałtów, było umarzanych ze względu na brak dowodów.
Gwałt na Kristine, był rzeczywiście ciekawie przedstawiony. Młoda dziewczyna, której życie zostało tak brutalnie zniszczone, wzbudza w czytelniku złość i gniew na sprawcę.
Nie wiem, jaki był w odbiorze poprzedni tom tej serii, ale jak tylko natrafię z pewnością przeczytam.
Jeżeli chodzi o tę książkę, z pewnością warto ją przeczytać chociażby ze względu na tą prawdziwość działania organu władzy. Jednakże jeżeli szukacie szybkiej akcji, mnóstwo trupów i ogromnego napięcia, to tego nie znajdziecie. Jest jednak bardzo ciekawe studium psychologiczne ofiary, w tym wypadku Kristine, jak również kilka rozdziałów poświęconych mordercy i gwałcicielowi.
Słowem, jest to dobra książka, która z pewnością zachwyci miłośników książek z elementami psychologicznymi jak i fanów tego typu kryminałów.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka