Niemożliwe - Nancy Werlin

Autorka: Nancy WerlinTytuł: NiemożliweWydawnictwo:Lucy, do tej pory wiodła szczęśliwe i można pokusić się o stwierdzenie, że beztroskie życie. Mimo, że ma za sobą dosyć ciężkie przeżycia, to obok niej jest wspaniała i kochająca rodzina. Matka Lucy - Miranda, jest chorą psychicznie kobietą, i zostawiła ją na wychowanie ludziom, którym zaufała jeszcze przed porodem. Przybrani rodzice Lucy, pokochali dziewczynę i obdarzyli ją ogromną miłością i oddaniem. Lucy, chodzi do szkoły, nieśmiało podkochuje się w swoim koledze i ma przed sobą swój pierwszy bal! Jej życie, niczym nie odbiega, od życia zwykłej nastolatki. Gdyby ktoś jej powiedział, że na jej rodzinie ciąży klątwa, nigdy by nie uwierzyła. Klątwa dotyczy bezpośrednio Lucy, i wiąże się z piosenką, którą kiedyś nauczył ją przybrany ojciec.
Życie Lucy, zmienia się w dniu jej balu, na którym zostaje zgwałcona, a jednocześnie zostaje poczęte jej dziecko - córka. Klątwa, znów ma moc.
Teraz, aby ocalić córkę i siebie od zatracenia, musi wypełnić trzy, niemożliwe do wykonania zadania. Tych zadań, nie dała rady wykonać, ani jej matka, ani babka, prababka i wszystkie inne kobiety z jej rodu. One jednak, zostały pozostawione same sobie, Lucy zaś, ma wsparcie w przybranych rodzicach, przyjaciółce i w miłości swojego życia! Mężczyzna, który wybrał ją, a która wybrała także i jego, postara się o to aby zadania, które jeszcze przed chwilą były niemożliwe, stały się możliwe.

"Niemożliwe" to książka, która ma do zaoferowania o wiele więcej niż to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Temat klątwy, ciążącej na rodzinie, nie ma się co oszukiwać jest oklepany. W tej książce jednakże, pierwsze skrzypce gra wiara i siła jaka tkwi w rodzinie. Niemożliwe, za sprawą siły i magii miłości, jaka wytworzyła się pomiędzy bliskimi sobie ludźmi stało się możliwe.
Lucy, sama nigdy nie dokonałaby tego, czego ma dokonać, za sprawą ludzi, którzy w nią wierzą, ma taką szansę.
Książkę, czyta się niesamowicie dobrze, jest wciągająca, tajemnicza, trochę romantyczna i przede wszystkim dobra. Mimo, że "Niemożliwe" przeznaczone jest dla młodych ludzi, to i starszy czytelnik doceni w niej, to jak przedstawiona jest rodzina i siła jaka w niej tkwi.

"Niemożliwe" prócz słów, zawiera w sobie muzykę. Cała klątwa opiera się o starą piosenkę Targ w Scabrorough, zadania, które ma do wykonania Lucy, są treścią tej piosenki. Bardzo mnie ciekawiło jej brzmienie i gdy pierwszy raz ją usłyszałam przepadłam. Jest niesamowicie tajemnicza i doskonale pasuje do treści książki. Ja, po wielokrotnym jej wysłuchaniu, wczułam się w nastrój książki i jestem absolutnie zachwycona. Chodzi mi po głowie ta melodia, i ma w sobie coś szalonego i takiego magicznego. Nie potrafię przestać o niej myśleć i nucić jej w głowie. Czuję się ogarnięta "niemożliwym", ale ze świadomością, że z wiarą w siebie i pomocą innych można dokonać wszystkiego. I mimo, że książka może i jest przewidywalna to z pewnością zasługuje na uwagę czytelnika w każdym wieku, ponieważ każdy odkryje w niej coś, co go zainteresuje.
Polecam!

____________________________________________________________________
Na uwagę zasługują także doskonałe okładki, zarówno nasza jak i oryginalna. Sama nie wiem, która bardziej mi się podoba. Na oryginalna ma w sobie coś szalonego, natomiast nasza wydaje się być bardziej spokojna i tajemnicza.
Co Wy o tym myślicie?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka