Lustro czasu - Anna Piega


Autorka: Anna Piega
Tytuł: Lustro czasu
Wydawnictwo:
Fragment książki
(klik)
Bardzo chwytliwy tytuł, świetny opis wydawniczy i cudowna okładka sprawiły, że obok książki trudno jest przejść obojętnie.
Główną bohaterką "Lustra Czasu" jest Daria Sulima, młoda piosenkarka.
Daria jeszcze nie tak dawno, miała dom pełen miłości. Wybór jaki podjęła sprawił, że całkowicie zerwała kontakt z ojcem, a z ukochaną mamą spotyka się po kryjomu, za plecami taty.
W jej życiu, wszystko inne układa się pomyślnie. Jej talent został doceniony, ma wspaniałych przyjaciół, a to co robi daje jej ogromną satysfakcję.
Wszystko byłoby jeszcze lepiej, gdyby Daria mogła odbudować utraconą więź z ojcem, jednakże nie chce wyciągać pierwsza ręki do zgody.
Tak się składa, że już za niedługo przyjdzie jej walczyć razem z ojcem o mamę. Walka, będzie wymagała zaangażowania i siły obojga, co po latach okazuje się być bardzo trudne. Do tej pory przez spór, stali po dwóch stronach barykady. Teraz przyjdzie im walczyć w jednej drużynie.
To jednak nie wszystko co przyniesie los. Gdy Daria odbuduje częściowo swój świat i odnajdzie się w nowej sytuacji, spadnie na nią wiadomość, która wszystko zmieni.
Daria nie będzie wiedziała kim jest, i dlaczego przez lata była okłamywana przez najbliższych?
Co takiego ukrywają rodzice dziewczyny? Czy uda jej się zbudować swoje życie kolejny raz?

"Lustro czasu" to fantastyczna książka o sile jaka tkwi w rodzinie, oraz o miłości rodzicielskiej i trudach podejmowanych decyzji.
Nie powiem, żebym polubiła główną bohaterkę. Darię trudno polubić. Jest zamkniętą i wycofaną osobą, która często myślała głównie o sobie. I nie było to spowodowane tym, że była egoistyczna. Okłamywana przez rodziców, nie myślała o motywach ich działania, tylko z góry oceniała ich i zamykała się w sobie cierpiąc. Nie potrafiła także przyjąć innego punktu widzenia, niż swój własny.
Dobrze, że na swojej drodze spotkała wspaniałych ludzi, między innymi sąsiadkę, starszą osiemdziesięcioletnią kobietę, która przez swoje doświadczenie życiowe potrafiła Darii pokazać co w życiu liczy się najbardziej.
Ogólnie książka jest interesująca, szczególnie jeżeli będziemy ją oceniać pod kątem wartości rodzinnych.

Ostatnio nastąpił wysyp książek, w których głównym wątkiem jest tajemnica rodzinna. Dlatego z małym entuzjazmem podchodziłam do "Lustra czasu". Teraz, po skończonej lekturze mogę stwierdzić, że książka ma także fantastyczne wątki poboczne, chociażby ten dotyczący historii miłości rodziców Darii.
Jeżeli lubicie odkrywać małe i większe sekrety rodzinne, ta książka z pewnością jest dla Was:)

Anna Piega (ur. 1973) Pochodzi z południa Polski. Serce dzieli między Jurę Krakowsko-Częstochowską, gdzie się urodziła, a Podhale, gdzie obecnie mieszka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako polonistka w liceum ogólnokształcącym w Zakopanem. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od opowiadania docenionego w konkursie literackim Tygodnika Zamojskiego.
W 2008 roku wydała pierwszą powieść pt. "Klub Dobrej Wiadomości".
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka