Przebudzenie-Katarzyna Zyskowska-Ignaciak


Autorka: Katarzyna Zyskowska-Ignaciak
Tytuł: Przebudzenie
Wydawnictwo:
Poprzednia książka:
Niebieskie migdały
Po sukcesie "Niebieskich migdałów" zastanawiałam się, którą drogą pójdzie autorka. Czy zostanie przy pisaniu literatury typowo kobiecej, czy może pokaże nam coś nowego?
"Przebudzenie" jest strzałem w dziesiątkę. W porównaniu do poprzedniej książki, ta jest zaskakująca, i trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Główną bohaterką "Przebudzenia" jest Zuzanna. Młoda i piękna dziennikarka, która życie traktuje jak karę bożą. Doświadczona przez los, rodzice zginęli w wypadku, gdy była mała, babcia umarła całkiem niedawno, nie widzi sensu w tym co robi. Jest uwiązana w toksycznym związku bez miłości, oraz w pracy, która nie daje jej satysfakcji. Słowem jest nieszczęśliwa i samotna.
Obok siebie ma przyjaciół Olgierda i Blankę, jednakże nawet ich, trzyma na dystans.
Wszystko zmienia się gdy Zuzanna,otrzymuje spadek. Wiem, co myślicie. Znów spadek, będzie bogata, zaraz się zakocha i będą żyli długo i szczęśliwie.
Nic z tych rzeczy. Spadek to dopiero początek tego, co się wydarzy.
Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że ten spadek, to swoista puszka pandory. Wystarczy, że Zuzanna go przyjęła. Teraz nie dość, że na jej rodzinie od lat ciąży klątwa, o której dowiedziała się otrzymawszy spadek, to jeszcze ktoś czyha na jej życie.
Dodatkowo Zuzanna już nie wie, komu może ufać. Kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem? Kim jest nadawca spadku, oraz jak skończy się ta historia, dowiecie się oczywiście z książki:)
Ja powiem szczerze, jestem miło zaskoczona. Po lekturze "Niebieskich migdałów", zaszufladkowałam autorkę, do tych, które piszą typowo lekką literaturę dla kobiet. "Przebudzenie" jest książką, którą czyta się bardzo szybko, która zaciekawia i trzyma w napięciu. Cudownie spędziłam czas, odkrywając rodzinne tajemnice Zuzanny. Na uwagę zasługują także pozostali bohaterowie książki.Wszyscy, są bardzo wyraźnie nakreśleni. Z pewnością polubicie przyjaciółkę Zuzanny - Blankę, zaradną i ciepłą kobietę, a Marcin - chłopak Zuzi będzie przysłowiową "kulą u nogi" w dodatku kłamliwą, kulą u nogi.

Jeżeli chcecie spędzić miłe popołudnie z Zuzanną i jej rodzinną tajemnicą oraz spadkiem położonym w pięknym malowniczym miejscu, zapraszam do lektury:)


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka