Pretty Little Liars. Kłamczuchy - Sara Shepard

Autorka: Sara ShepradTytuł: Pretty Little Liars. KłamczuchyWydawnictwo:Możemy sobie wyobrazić, jak trudno jest przeżyć stratę bliskiej osoby. Ból i rozpacz jest zawsze trudna do opisania. Tak jest zwykle, ale nieco inaczej było z Hanną, Arią, Emily i Spencer.
Te cztery dziewczyny to szkolne przyjaciółki Alison- szkolnej gwiazdy. Pewna siebie, arogancka i sztucznie przyjazna. Alison jest także na swój sposób groźna, bowiem zna wszystkie tajemnice swoich przyjaciółek.
I co najważniejsze, wcale nie kryje się, że coś wie i z premedytacją wykorzystuje tę wiedzę. Gdy Alison znika w dziwnych i niewyjaśnionych okolicznościach, dziewczyny prócz szoku, odczuwają także ogromną ulgę.
Wraz ze zniknięciem Alison, pogrzebane zostały także ich sekrety...do czasu.
Rok później przychodzi do nich pierwszy sms...
Wiadomość w każdej z nich budzi strach, ale i niedowierzanie. Czyżby Alison żyła?

Książkę czyta się rewelacyjnie! Jestem zaskoczona zarówno tempem akcji, jak i narracją. Genialny pomysł na bardzo lekką ale i tajemniczą serię dla nastolatków. Podejrzewam, że gdybym miała przy sobie drugi tom zaczęłabym go czytać od razu.
"Pretty little Liars" to seria książek o nastolatkach, które są w stanie poświęcić wiele, aby sekrety, które do tej pory były bezpieczne, nigdy nie wydostały się na światło dzienne. Każda z dziewczyn ma bardzo interesującą przeszłość, a wydarzenia, które czytelnik śledzi od początku książki, wzbudzają mnóstwo emocji.

Na podstawie książek został nakręcony serial. Jestem pewna, że go obejrzę, jak tylko przeczytam wszystkie części. Uwielbiam książki, które prócz szybkiej akcji, zawierają trochę amerykańskiej mentalności nastolatek.
Już nie mogę doczekać się kolejnych tomów, a tymczasem bardzo Was zachęcam do sięgnięcia po pierwszy tom! Czeka Was kilka godzin w doborowym towarzystwie!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka