Pomiędzy światami - Jessica Warman

Autorka: Jessica Warman
Tytuł:
Pomiędzy światamiWydawnictwo:

Czy wyobrażacie sobie przeżyć własną śmierć? Z pewnością nie. Liz Valchar, najpopularniejsza dziewczyna w szkole, nigdy nie myślała, że umrze mają zaledwie osiemnaście lat! Przez lata pracowała na swoją popularność, a w ciągu chwili okazuje się, że po prostu nie żyje.
Najgorsze nawet nie jest to, że umarła w świecie żywych, ale to, że ciągle w nim jest mimo, że nie żyje. Słyszy i widzi co się dzieje. Jest świadkiem jak o jej śmierci dowiadują się rodzice, siostra i przyjaciele. Patrzy na rozpacz i tęsknotę najbliższych. Razem z nią po drugiej stronie jest Alex, chłopak, który został potrącony przez samochód rok temu. Liz jest sfrustrowana tym, że nie pamięta, kto ani jak sprawił, że znalazła się po drugiej stronie.
Policja nie wierzy w to, że śmierć Liz mogła być wypadkiem. Ale kto chciał zaszkodzić Liz? Przecież była najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Miała paczkę oddanych przyjaciół, kochającą siostrę oraz wspaniałego chłopaka?Liz rozpoczyna podróż po wspomnieniach. Krok po kroku odtwarza wydarzenia z przeszłości, aby znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytanie. Jak to się stało, że znalazła się pomiędzy światami?
Zapraszam do fascynującej lektury podróży, pełnej bólu, tajemnic, niespełnionych obietnic oraz gorących romansów.
Ja nie spodziewałam się aż tak dobrej książki i powiem szczerze, że jestem zaskoczona. Przede wszystkim tym, że autorka w tak fajny sposób przemyciła mnóstwo typowych zakłamań międzyludzkich. Liz miała oddane przyjaciółki, ale wystarczyło kilka dni, żeby podzieliły się jej ubraniami. W końcu kosztowały fortunę, a szkoda, żeby były wyrzucone. Jedna z przyjaciółek też nie miała oporu aby ukraść z szafki Liz 500 dolarów i przeznaczyć na sukienkę. Josie, siostra Liz jak się okazuje na dobre romansuje z jej chłopakiem. Wyobrażacie sobie na coś takiego patrzeć?? Liz nie tylko jest w szoku widząc jacy rzeczywiście są jej przyjaciele, ale najbardziej boli ją to, że przez tyle lat uważała ich za najważniejszych w swoim życiu!
Autorka też pięknie ukazała związek dwójki młodych ludzi: Liz i Richiego. Mimo, że był tam wątek romansu Josi i Richiego, chłopak nie może pozbierać się po śmierci ukochanej. Przepięknie ukazane przywiązanie i jakże dorosła postawa tego młodego człowieka.
Na uwagę zasługują też bardzo charakterystyczni bohaterowie amerykańskiej szkoły, czyli paczka najpopularniejszych osób. Wszyscy są bogaci i do reszty zepsuci, Liz niestety też.Dopiero będąc uwięzioną pomiędzy światami zda sobie sprawę, jak zmarnowała sobie życie.
Razem z główną bohaterką będziecie świadkami nie tylko jej zepsucia, ale także zobaczycie, kiedy się to rozpoczęło. Przejdziecie przez trudne dzieciństwo i wszystkie zmarnowane w życiu szanse.Czeka Was podróż w czasie szykujcie się!:)
W sieci odnalazłam jedną z przepięknych oryginalnych okładek tej książki. Ja mogąc wybierać z pewnością nie wybrałabym naszej. Te symboliczne zawieszenie w przestworzach jest bardzo wymowne. Nasza nie jest zła, ale w porównaniu do tej wypada dosyć słabo.
Jest już także trailer książki. Zapraszam do obejrzenia:) Macie zamiar książkę przeczytać? A może ktoś już czytał?17 komentarzy :

 1. Pięknie opisana książka. Bardzo chętnie po nią sięgnę i muszę przyznać, że mnie się nasza okładka jak najbardziej podoba!! No ale to już kwestia różnych gustów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcę przeczytać, naprawdę bardzo mnie zaciekawiłaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę przeczytać. I tak zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam właśnie końcówkę i jestem "Pomiędzy światami" bardzo mile zaskoczona. Dzisiaj pewnie dokończę czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie bardzo, nie wiem czemu spodziewałam się kolejnego romansu młodzieżowego, a tu naprawdę nieźle się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wydaje się ciekawa, jak tylko uporam się z zaległościami czytelniczymi to się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kończę właśnie czytać i też bardzo mi się podoba ,,Pomiędzy światami''.

  OdpowiedzUsuń
 8. mam nadzieję że mi się również spodoba, gdyż czeka już na mnie w mojej biblioteczce ;]

  OdpowiedzUsuń
 9. Zamierzam, zamierzam... Narobiłaś mi ochoty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że to coś dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaaaaaa zamierzam ją zacząć w tej chwili. Aleś mnie zaciekawiła nią!

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mnie ciekawi i chcę ją przeczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 13. O dziwo nie mam jej jeszcze na mojej megaliście. Trzeba to zmienić bo widzę, że powieść niczego sobie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem zainteresowana! Bardzo mnie zaciekawiłaś tą książka!

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę, że to kolejna, dobra nowość Prószyńskiego.
  Najpierw zerknęłam na okładki, i pomyślałam, że będę mieć odmienne zdanie do Twego, zawsze jakoś bardziej się zachwycamy naszymi rodzimymi. Ale i tym razem mamy podobne zdanie, oryginalna okładka jest bardzo wymowna :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Cassin - ja też byłam bardzo zaskoczona:) Doskonała akcja!

  toska82 - nie, ta książka zdecydowanie nie przypomina żadnego znanego mi romansu, nawet nie ma nic z romansu,także śmiało sięgaj;)

  Cyrysia - bardzo się cieszę;))

  dm1994 - przyjemnej lektury i czekam na recenzje:)

  Dusia - tak miało być:D

  Bujaczek - ha!:P Specjalnie, żebyś mogła później na mnie zwalić, że to niby moja wina:p

  Fonin - KONIECZNIE!;)

  Kinga - tak, Próśzyński ostatnio zasypuje nas bardzo interesującymi nowościami:) Co do okładek, ja też uwielbiam nasze, ale czasem wydawnictwa chcą za dobrze, a wychodzi niestety jak wychodzi:)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka