Rico, Oskar i Głębocienie - Andreas Steinhofel


Autor: Andreas Steinhofel
Tytuł: Rico, Oskar i Głębocienie
Wydawnictwo:
Inność często postrzegana jest jako kara. Inność często budzi żal, czasami nawet odrazę. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że ktoś napisał tak wspaniałą książkę właśnie o inności. O chłopcu, który jest inny, który jest upośledzony.
"Rico, Ockar i głębocienie" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi, który lubi lekturę nie tylko zabawną, ale niosącą konkretne przesłanie.

Rico mieszka w berlińskiej kamiennicy. Jest chłopcem, który z nikim się nie przyjaźni. Dopiero gdy poznaje Oskara, chłopca chodzącego w niebieskim kasku coś się zmienia. Rico całym sobą angażuje się w nową przyjaźń. Gdy na następny dzień, mimo umówionego spotkania Oskar nie przychodzi, Rico jest nie tylko zawiedziony ale także bardzo rozczarowany. Okazuje się, że Oskar, został uprowadzony przez "Mistera 2000". Rico postanawia uratować przyjaciela. Jego upór i potrzeba niesienia pomocy jest tak duża, że nie zważa na nic. Zmusza swój mózg do pracy i zbiera wszystkie siły aby uratować swojego przyjaciela. Czy mu się uda?

"Rico, Oskar i głębocienie"to książka bardzo prawdziwa, pisana w formie pamiętnika. Mnóstwo zapisków, chociażby niezrozumiałych słów, przeróżne opisy, uwagi, są niesamowicie fascynujące. Czytając tę książkę niejako mamy okazję wejść do umysłu dziecka upośledzonego, myśleć i czuć tak samo. Jest to niesamowite doświadczenie.
Cała książka jest bardzo dopracowana. Zarówno Oskar jak i Rico to bohaterowie, których polubimy od pierwszych stron książki. Nie będziemy widzieć ich inności, nie będziemy im współczuć. Książka napisana została z takim humorem, lekkością, że nie sposób się nią nie zachwycać.
Zdecydowanie polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka