Marzenia i tajemnice - Danuta Wałęsa

Autorka: Danuta Wałęsa
Tytuł: Marzenia i tajemnice
Wydawnictwo:

Nie czytam biografii, a przynajmniej rzadko mi się to zdarza. Z książką Danuty Wałęsy było inaczej.Odkąd pojawiła się na półkach bardzo chciałam ją przeczytać.
Przede wszystkim z ciekawości, bo ich osoby wzbudzają różne uczucia w ludziach. Po prostu chciałam wiedzieć jak było naprawdę.

Z książki ukazuje się obraz rodziny, która wiele przeszła. Matka praktycznie samotnie wychowująca ósemkę swoich dzieci i mąż, który prócz zarabiania na rodzinę niczym innym się nie zajmuje.
Powiem szczerze, że nie podoba mi się obraz Lecha Wałęsy jaki ukazała jego żona. Mogłabym nawet powiedzieć, że czuje się zażenowana tym, jak czasem traktował swoją żonę. Wtedy były inne czasy,ale przecież zainteresowanie i szacunek należy się każdemu człowiekowi, bez względu na czasy.
Wspomnienia Danuty Wałęsy rozpoczynają się od jej dzieciństwa,a czytelnik krok po kroku odkrywa ich życie.
Życie trudne, bo nie ma co ukrywać, mieli trudne życie.
W tej książce jest coś jeszcze, co sprawiło, że dobrze się ja czyta. Są fotografie, a właściwie całe mnóstwo fotografii z prywatnego albumu:)
Na końcu zostały umieszczone wspomnienia o autorce innych osób i wywiad z dwójką jej dzieci. Szkoda, że nie udało się przeprowadzić wywiadu z całą ósemką myślę, że byłoby to bardzo ciekawe.

Ogółem książka jest warta przeczytania. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że Danuta Wałęsa jest naprawdę sympatyczną osobą i to chyba dzięki niej, Lech Wałęsa doszedł do tego co ma. Ona sama o sobie mówi, że jest samotna, ale szczęśliwa. Cieszy mnie to, że nie bała się tego co opinia publiczna powie na temat tego, że wychodzi z cienia męża wydając książkę. Cieszy mnie też to, że była szczera z czytelnikiem i podzieliła się wszystkimi nawet najbardziej bolesnymi wspomnieniami.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka