Potem - Rosamund Lupton + konkurs


Autorka: Rosamund LuptonTytuł: PotemWydawnictwo:
Jak silna może być więź łącząca matkę z córką?
Do czego zdolny jest człowiek? Ile jest w stanie poświęcić?
Jest tyle pytań, które czytelnik zadaje sobie w trakcie czytania i po skończeniu książki, że nie sposób ich wszystkich zapamiętać.
Rosamund Lupton stworzyła książkę, która jest nie tylko zaskakująca ale także, bardzo angażująca czytelnika.

Grace ma wspaniałą rodzinę. Męża, który mimo dzielących ich kilometrów bardzo ją wspiera, małego ośmioletniego synka i córkę.
Dzieci chodzą do prywatnych szkół, a Grace poświęca się wychowaniu pociech i prowadzeniu domu.
Tego feralnego dnia razem ze swoim synkien Addiem jest w szkole na zawodach. To szczególny dzień, bo jej syn właśnie obchodzi swoje ósme urodziny, a Jen zastępuję pielęgniarkę szkolną.
Gdy z budynku szkoły zaczyna unosić się dym, Grace bez zbędnej zwłoki wbiega do szkoły aby ratować córkę. Gdy budzi się w szpitalu pamięta tylko kłęby dymu i nic poza tym.
Mimo to kobieta jest szczęśliwa bo w szpitalu widzi także swoją córkę, na szczęście żywą!
Niestety jak się niedługo okazuje, Grace razem z córką jest uwięziona w czasie. Jej ciało leży na łóżku i wcale nie wygląda dobrze, podczas gdy dusza może swobodnie się poruszać.
Grace razem z Jen rozpoczynają prywatne śledztwo. Chcą dowiedzieć się kto i dlaczego podpalił szkołę.

"Potem" to bardzo emocjonalna książka pełna tajemnic i sekretów rodzinnych. Przepięknie prowadzona narracja sprawia, że książka jest jedyna w swoim rodzaju. Więź jaka łączy małżonków jest cudownie opisana i rzeczywiście czasami można było rzewnie zapłakać nad losem tej rodziny. Fantastycznie przedstawiona relacja matka-córka także jest ogromną zaletą tej książki. Ogółem nie ma się do czego przyczepić, bo całość jest bardzo spójna i od początku wciąga. "Potem" jest lekturą, którą z czystym sumieniem polecam. Jestem pewna, że spodoba się każdemu, kto ceni książki trudne, emocjonalne i z zagadkę w tle:)
Polecam!

____________________________________________________________________

Ma ktoś ochotę na książkę?
1 egzemplarz może być Wasz
Proszę zostawiać komentarze:)
Konkurs trwa do 24 kwietnia!Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka