Siostra - Rosamund Lupton + konkurs

Autorka: Rosamund LuptonTytuł: SiostraWydawnictwo:
Relacje pomiędzy siostrami mogą być różne. Od tych najbardziej oziębłych, do tych bardzo bliskich wręcz klaustrofobicznych.
Beatrice i Tess zawsze były sobie bliskie. Mimo 5-letniej różnicy świetnie się dogadywały.
Wszystkie problemy omawiały wspólnie, dzwoniły do siebie, pisały, mogły zawsze na siebie liczyć.

Tak było kiedyś, bo teraz Beatrice musi zmierzyć się z potworną prawdą. Jej siostra zaginęła. Po wielu godzinach poszukiwać Tess zostaje odnaleziona. Niestety jest martwa. Prawdopodobnie popełniła samobójstwo w depresji poporodowej. Beatrice nie wierzy policji. Jak to możliwe, że siostra nie powiedziała jej, że już urodziła? Dlaczego nie zadzwoniła? Co mogło się stać? Wkrótce Beatrice odkryje dziwne obrazy, drogie ubranka dla dziecka i wiele innych sekretów, które skrywała Tess. Czy kobieta naprawdę popełniła samobójstwo?
Z każdym dniem prywatnego śledztwa, Beatrice odkrywa więcej sekretów siostry. Być może to wszystko co je łączyło było tylko na pokaz? Beatrice czuje także, że jest śledzona. Czy i jej grozi niebezpieczeństwo? Zapraszam do książki pełnej sekretów!

Książka jest tak zaskakująca, że nie sposób się od niej oderwać. Fantastyczny debiut Rosamund Lupton w moim odczuciu jest dużo lepszy niż jej druga książka "Potem". Genialnie zarysowana akcja z zaskakującym zakończeniem tworzy książkę, którą pamięta się długo.
Bohaterowie bardzo wyraziści, a akcja książki porywająca.

"Siostra" to mroczny ale i bardzo wzruszający thriller, który świetnie pokazuje jak bliska może być relacja między siostrami. Pokazuje także piękno przyjaźni i oddania drugiemu człowiekowi.
Polecam!

____________________________________________________________________


Jeden egzemplarz książki do wzięcia:)
Wystarczy dokończyć zdanie i wpisać je w komentarzu:

Moja siostra jest dla mnie........

Jeżeli nie macie siostry może to być brat, przyjaciółka, przyjaciel:)
Na zgłoszenia czekam do 3 maja!
Będę wdzięczna jeżeli poinformujecie o konkursie przyjaciół, oczywiście nie jest to konieczne:)
Zapraszam!

52 komentarze :

 1. Zgłaszam się :)

  Moja przyjaciółka jest dla mnie... ostoją, osobą, na której zawsze mogę polegać i do której mogę zwrócić się w każdej sytuacji. Jest dopełnieniem mojej osoby i siostrą, której nigdy nie miałam.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja siostra jest dla mnie kimś ważnym chociaż nie zawsze się rozumiemy.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja siostra jest dla mnie jak... terra incognita. Zawsze, kiedy się spotykamy, czymś mnie zaskakuje utwierdzając mnie w przekonaniu, że wciąż nie wiem - i pewnie nigdy nie będę wiedzieć o niej wszystkiego.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się, ponieważ po twojej recenzji mam na książkę ogromną ochotę ;)

  Moja siostra to dla mnie najlepsza przyjaciółka, oparcie w trudnych chwilach i towarzysz wielu zabaw. Cieszę się, że ją mam i mimo kłótni, które często między nami wybuchają, nie chciałabym jej stracić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja siostra jest dla mnie przyjaciółką, powiernicą, dobrą radą i skarbnica wiedzy jednocześnie. Chociaż w dzieciństwie biłyśmy się o wszystko i kłóciłyśmy zażarcie teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojej młodszej siostrzyczki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja siostra jest dla mnie jak córka, gdyż jest ode mnie 18 lat młodsza a ponieważ nasza mama nie żyje już od 16 lat więc i ona uważa , iż w jakimś stopniu jej mamę zastępuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja siostra jest dla mnie podporą. Jest starsza ode mnie, często jestem przez nią krytykowana, ale wiem, że jeżeli miałabym problem i potrzebowałabym pomocy ona byłabym przy mnie. Czasami się sprzeczamy, kłócimy i w pewnych kwestiach nie możemy się dogadać, ale ważne jest to, że jedna drugiej nigdy nie porzuci.

  Tak, wg. ciekawa książka, musze przeczytać :)

  Pozdrawiam,
  Patiopea ^^

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja siostra jest dla mnie siostrą z przypadku, przyjaciółką z wyboru. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja siostra jest dla mnie kimś najważniejszym na świecie, ponieważ kiedyś to ona zostanie mi tylko na tym świecie i nie będę miała nikogo bliższego. I chociaż czasami się kłócimy i nie lubimy, to i tak dobrze się nam żyje.

  Banner wstawiłam na bloga. ;3

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej :) Książka wydaje się być fajna :) Jako że nie mam siostry, napiszę o przyjaciółce.
  Aż się prosi, żeby napisać: Moja przyjaciółka jest dla mnie niczym siostra. :)
  I tak chyba zostawię, bo taka jest prawda :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O super konkurs, to i ja się zgłaszam :)

  Moja siostra, a raczej dwie młodsze siostry, są dla mnie osobami, za które oddałabym życie, gdyby zaszła taka potrzeba. Traktuję je nie tylko jak siostry, ale czasem jak własne dzieci, którymi należy się opiekować i im pomagać. I choć często się kłócimy i skaczemy sobie do gardeł, kochamy się, bo taka właśnie jest miłość siostrzana!

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja siostra jest dla mnie........ Nikim ważnym niestety :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem zaskoczona. Ale nie tym co napisałaś w sensie przesłania ale tym, że napisałaś prawdę. Gratuluję odwagi i pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 15. Moja siostra jest dla mnie przyjaciółką,na którą mimo wszystko mogę zawsze liczyć.Stosunki między nami bywały jak pogoda wiosną Raz burze i gradobicie,raz wiosenne i słoneczne ciepełko.Bywało,że cisza między nami trwała kilka miesięcy.Wtedy telefon zamilkł,a serce bolało.Po jakimś czasie było znowu ok.Sinusoida uczuć.Wiem jednak,że mamy tylko siebie i nikt i nic tego nie jest w stanie zmienić.
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja siostra jest dla mnie kiś bardzo ważnym. Traktuję ją jak przyjaciółkę, chociaż jest 4 lata młodsza, to jednak rozumiemy się doskonale. Na co dzień drzemy ze sobą koty (jak to zwykle u sióstr bywa), ale nikomu nie pozwolę jej skrzywdzić i poszłabym za nią w ogień.

  OdpowiedzUsuń
 17. Moja przyjaciółka jest dla mnie osobą, która zawsze mnie wspiera, wysłucha i pomoże. Zawsze ma dla mnie czas i nigdy mnie nie odrzuci. Podziela moje pasje i zainteresowania. Mówi mi wszystko nawet najgorszą krytykę. I nigdy nie zawodzi mojego zaufania. To z nią rozmawiam gdy się boję lub mam jakiś problem. To ona przychodzi do mnie gdy jestem chora. To ona zaopiekuje się moim pse, gdy gdzieś wyjeżdzam. I to ona będzie przy mnie w najgorszych chwilach mojego życia.
  Oczywiście poinformowałam swoją kochaną przyjaciółkę o konkursie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Moja siostra jest dla mnie kimś, z kim musiałam długo spać w jednym łóżku a do tego zawsze zajmowała moją część łóżka :) Moja siostra jest dla mnie kimś, z kim bawiłam się będąc dzieckiem. Moja siostra jest dla mnie kimś, z kim rywalizowałam będąc dzieckiem. Do dzisiaj trochę tej rywalizacji między nami jest. Moja siostra jest dla mnie świadkiem na moim ślubie i chrzestną mojej Emilki. Jest dla mnie moją siostrą. I choć często mi dogryza i dogaduje to Kocham Moją Siostrę najbardziej na świecie i nie chcę innej Siostry.

  OdpowiedzUsuń
 19. Moja siostra jest dla mnie........ jak drugie ja, rozumiemy się bez słów, kochamy jak nikt na świecie, lepszej wymarzyć sobie nie mogłam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Moja siostra jest dla mnie osobą, której bardzo długo nie doceniałam. Na szczęście teraz już jest dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 21. jak odbicie w lustrze choć nie twarzy a duszy :) Bo to moja bratnia dusza

  OdpowiedzUsuń
 22. Moja siostra jest dla mnie najważniejsza. Zrozumie, poradzi i pocieszy. Łączy nas silna więź. Mimo, że nie jesteśmy bliźniaczkami odczuwamy wzajemnie gdy coś się niedobrego w naszym życiu dzieje. Jest moją opoką. Zawsze mogę na nią liczyć. Działa to w dwie strony.
  antoninadz@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Moja siostra jest dla mnie bardzo ważna. Mimo, że w dzieciństwie nie łączyło nas zbyt wiele, obecnie żyjemy w wielkiej zgodzie. Moja siostra jest dla mnie wzorem człowieka, który mimo wszystko podąża za swoimi marzeniami i pragnieniami. Odważyła się w swoim życiu na niejedną rewolucję, mimo że wszyscy wokoło jej odradzali. Jest młodsza ode mnie, ale na pewno bardziej odważna i szalona. Tego jej trochę zazdroszczę i próbuję się od niej uczyć.

  sardegna@poczta.onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 24. wydaje mi się, że książka mogłaby mi się spodobać :)
  a moja siostra jest chyba moim drugim, lepszym wcieleniem :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Moja siostra - a właściwie obie (Sandra 6 lat młodsza, Agnieszka 6 lat starsza) są moimi bratnimi duszami. Wiem, że mogę na nich polegać i oczekiwać wsparcia w każdej sytuacji. Od ośmiu lat nie mieszkamy razem i choć kontakt nasz jest słabszy (ograniczenie związane z pracą, obowiązkami rodzinnymi itp.) to wiem, że w razie czego wysłuchałyby mnie o każdej porze dnia i nocy :)
  Są najlepszymi siostrami na świecie, jestem prze szczęśliwa, że je mam :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Moja siostra jest dla mnie, mimo odległości (mieszka W Londynie) osobą na której mogę polegać. Wiem, że mogłabym zadzwonić o 3 w nocy by z nią porozmawiać, a ona wysłucha i nie będzie mnie pocieszała kłamliwymi, słodkimi słówkami, tylko szczerze powie co myśli o danej sprawie, czym z pewnością bardziej mi pomaga. I mimo, że były między nami spięcia, to bardzo jej ufam i nie wyobrażam sobie życia bez niej.

  OdpowiedzUsuń
 27. Moja siostra jest osobą, która zawsze może na mnie liczyć i za którą pójdę w ogień.

  OdpowiedzUsuń
 28. Mój brat (a raczej starsi bracia) są dla mnie kimś bardzo ważnym. Są moim oparciem i przy nich czuję się bezpieczna. Bez nich nie wyobrażam sobie życia.

  OdpowiedzUsuń
 29. Po książkę chętnie się ustawię w kolejce :).

  Moja siostra jest dla mnie osobą, która jest całkowitym moim przeciwieństwem ale to nie przeszkadza nam się kochać i troszczyć o siebie :).

  OdpowiedzUsuń
 30. No to teraz się upewniłam, że obydwa thrillery R. Lupton są wyjątkowo dobre i warte przeczytania.
  Zgłaszam się więc! :)

  Moja siostra jest dla mnie wyznacznikiem spełnionej kobiety. Nie, nie twierdzę, że nie jestem zadowolona ze swojego życia, przeciwnie - jestem szczęśliwa, ale do tego szczęścia dotarłam jakimiś okrężnymi drogami. Siostra od zawsze dokonywała dobrego wyboru, nigdy się nie wahała, nigdy nie żałowała swych decyzji, począwszy od spraw ważnych jak wybór dającej satysfakcję pracy bo rzeczy zupełnie błahe jak kupno... batonika! No tak, ja już jako mała smarkata stałam przed półką ze słodyczami i nie mogłam się na nic zdecydować. A później to mniej więcej tak to leciało „eee, mój baton jest niedobry, zamienisz się?” ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. zgłaszam się a banerek u mnie na blogu :)

  Moja siostra jest dla mnie czasami denerwującym i niezrozumiałym stworzonkiem, bez którego jednak nie mogłabym żyć. Jest radosną, pełną życia istotką wnoszącą słońce w mój świat.

  :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 32. oczywiście wezmę udział a banerek umieszczam u siebie :)

  Moja przyjaciółka jest dla mnie podporą w trudnych chwilach, w tych lżejszych zaś jest irytującą spokojną i cichą dziewczyną, którą staram się otworzyć na świat :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Mój brat jest dla mnie najbardziej irytującą, kłótliwą, wredną i upierdliwą osobą, dla której poświęciłabym życie. Myślę, że z wzajemnością ;)
  P.S. Nie wiem, czy jest Ci to potrzebne, ale na wszelki wypadek podam e-mail: paulina.wrobel@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 34. Moja siostra jest dla mnie... starszą siostra, która poradzi, wysłucha żali po prostu jest gdy ja potrzebuję;-)
  w latach dziecięcych nie zgadzałyśmy się ze sobą, ja byłam ta mała, przeszkadzająca...
  Po książkę zgłaszam sie!

  OdpowiedzUsuń
 35. Mój brat jest dla mnie... wszystkim. Oparciem, pocieszeniem, najbliższym mi człowiekiem. Jest także powodem do tysiąca zdenerwowań, ale i miliona uśmiechów. A ponad wszystko jest wzorem mężczyzny jakiego chciałabym mieć u swego boku do końca życia, chociaż wiem, że drugiego takiego wspaniałego mężczyzny nie znajdę nigdzie i nigdy.

  waniliowe-czytadla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 36. Nie mam siostry, ale tylko formalnie, bo w rzeczywistości jest nią moja przyjaciółka. Wspieramy się, rozmawiamy przy każdej możliwej okazji i na każdy temat, ale są też i takie dni, kiedy nie możemy wytrzymać nawet godziny bez kłótni. Dobrze jest mieć kogoś, kto zawsze trzyma naszą stronę, do kogo możemy się zwrócić o pomoc w każdej sytuacji, a kto czasem zrobi nam wojnę w trakcie rozmowy w cztery oczy, która przewróci system wartości do góry nogami i ustawi go we właściwy sposób. Ja zamęczam ją książkami, ona zmusza mnie do słuchania płyt ostatnio przez nią "odkrytych" zespołów. No cóż, przeciwieństwa się przyciągają, prawda? :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Mój brat jest dla mnie bardzo ważny. Mimo tego, że różni nas płeć, różne zainteresowania, nie wyobrażam sobie, żeby mogło go nie być.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Zgłaszam sie po książkę.
  Moja siostra jest osobą której nie zawsze mogę sie zwierzyć,ale porozmawiać gdy mi jest ciężko tak (bez większego otwierania się).Jest osobą do której najczęściej dzwonię,często o niej myślę...dobrze ,że ja mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 39. Zgłaszam się :)
  Moja przyjaciółka jest dla mnie... hmmm... jest jedną z najważniejszych osób w moim życiu. Jest dla mnie jak starsza siostra, której nie mam, opiekuje się mną czasem jak mama, jest moją astralną bliźniaczką i rozumie mnie zanim sama siebie zdążę zrozumieć. Jest moją przewodniczką, instruktorką i jedyną osobą, która w najgorszy dzień potrafi wywołać uśmiech tak po prostu. Znam ją tak bardzo krótko, a nie pamiętam już życia bez niej.

  Pozdrawiam, a o konkursie informuję na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Zgłaszam się.

  Moja przyjaciółka na pewno nie mogłaby być moją siostrą. Różni nas po prostu wszytko. Ona - szara myszka o ciemnych włosach nienawidząca czytać, ja - zawsze mająca coś do powiedzenia bardzo jasna blondyna kochająca książki. Ona uwielbia centra handlowe, ja ich nie cierpię. Przykładów można podawać bez liku.

  Jesteśmy jak Yin i Yang. Różne, ale jednocześnie niezbędne sobie do dalszego szczęśliwego egzystowania.

  Pozdrawiam!
  http://my-logorrhea.blogspot.com/

  PS
  Banner wstawiłam na swojego bloga w zakładce Konkursy.

  OdpowiedzUsuń
 41. mój przyrodni brat jest dla mnie przyjacielem,oparciem ,a czasem -kołem ratunkowym....

  OdpowiedzUsuń
 42. Moja siostra jest dla mnie kimś, przy kim zawsze mogę być sobą. Nie muszę przed nią nikogo udawać. Przy niej mogę mówić co myślę, co czuję - wiem, że nawet jeżeli nie spodoba się jej coś to po prostu mi to powie, nie oceni mnie po jednym wydarzeniu, ponieważ zna mnie od 19 lat, więc wie jaka jestem i na co mnie stać. Różnica wieku między nami to rok i 8 miesięcy. Niewiele, ale przyznam, że kiedyś nie miałyśmy praktycznie ze sobą kontaktu. Były tygodnie kiedy w ogóle nie odzywałyśmy się do siebie, każda miała swój własny świat, do którego nie dopuszczała tej drugiej. Sprzeczałyśmy się o wszystko, przy każdej nadarzającej się okazji. Było to bardzo męczące, doprowadzało do frustracji. Jednak, na szczęście!, od kilku lat nasz kontakt znacznie poprawił się. Teraz jeździmy razem na dyskoteki, wychodzimy, plotkujemy, robimy zakupy, mamy swoje sekrety, o których nie wiedzą inni. Naprawdę, jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, ponieważ uważam, że mimo wszystko - mieć siostrę to wielki skarb!

  OdpowiedzUsuń
 43. Moja siostra jest dla mnie jak pamiętnik - to jej mogę się ze wszystkiego zwierzać bez obaw, że przekaże me tajemnice w niepowołane ręce, tylko ona tak naprawdę mnie zna, może nawet lepiej niż ja sama.

  OdpowiedzUsuń
 44. Moja siostra jest dla mnie Aniołem, który nie miał okazji się urodzić.

  Serdecznie pozdrawiam. Tak się składa, że dopiero poznaję Twojego bloga. ;)

  OdpowiedzUsuń
 45. Mój brat bliźniak jest dla mnie kimś, o kim nie da się pisać tak banalnie i zwyczajnie. Bo jak opisać zwykłymi słowami kogoś kto jest wyjątkowy i jedyny? Jest jak moje odbicie w lustrze, choć tak różny ode mnie, że niemal identyczny. Tak jak ja z nim on jest ze mną od zawsze, od pierwszego oddechu, uśmiechu i łez. Uczył mnie chodzić po drzewach i jeździć motorynką a ja pisałam mu wypracowania z polskiego:)I choć on jest duszą towarzystwa a ja "cichą myszka" to razem jesteśmy idealni. Mój brat jest dla mnie ... tylko i aż MOIM BRATEM!
  Łączę pozdrowienia i zgłaszam się po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Moja siostra jest dla mnie wspólnikiem w moim szaleństwie, rękawem do wypłakania się w rozpaczy, kimś, z kim mogę dzielić się radością. Lubię ją nawet wtedy, gdy krzyczy, żebym się zamknęła i przestała śpiewać ;)

  OdpowiedzUsuń
 47. Mój brat, a raczej bracia, są dla mnie całym światem. Są tacy kochani i właściwie, to się nie sprzeczamy. Owszem, mamy zatarczki, ale kończą się zanim na dobre się rozpoczną. Kocham ich za to, że są, a nie kim i jacy. Mam nadzieję, że oni mnie też.

  Ograniczę się jeszcze do krótkiego "Zgłaszam się", bowiem nic dodać, nic ująć.

  OdpowiedzUsuń
 48. Nie zgadzam się z tym, że „z rodzinką najlepiej wychodzi się na zdjęciu”, bo mój brat jest dla mnie oparciem w każdej trudnej dla mnie chwili.
  Przyjacielem, który zawsze mi doradzi. Czasem jest szczery aż do bólu, ale to dzięki niemu nie popełniłam życiowego błędu (nie wyszłam za niewłaściwego mężczyznę). Za to wszystko bardzo mu Dziękuję! I mam nadzieję że moimi czynami chociaż w połowie mu wtóruję…

  Pozdrawiam,
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 49. Siostry nie mam .
  Moja przyjaciółka jest dla mnie kimś wyjątkowym, kimś bez kogo nie wyobrażam sobie życia i kimś bez kogo świat byłby zdecydowanie inny i nie ten sam.

  OdpowiedzUsuń
 50. nie mam siostry, mam brata. a książkę przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka