Dla dzieci o Mszy Świętej - o. Leon Knabit OSB, Justyna Kiliańczyk-Zięba


Autorzy: o. Leon Knabit OSB, Justyna Kiliańczyk-Zięba
Tytuł: Dla dzieci o Mszy Świętej
Wydawnictwo:Zbliża się już ten czas Pierwszych Komunii Świętych, właściwie te pierwsze Komunie w sezonie komunijnym już nawet były:)
Często zastanawiamy się co kupić dziecku: jako goście, jako rodzice, albo jak rodzice chrzestni. Czasem chcemy także dać dziecku taki niezobowiązujący prezent z myślą o tym, że pamiętamy o tym ważnym dla dziecka dniu. Wtedy idealnym rozwiązaniem będzie podarowanie książki.

W wydawnictwie Znak emotikon ukazała się właśnie bardzo fajna i mądra książeczka "Dla dzieci o Mszy Świętej". Bo trzeba pamiętać, że Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim święto duchowe, a nie prześciganie się w kupowaniu super prezentów. Ta książka w sposób bardzo przyjazny dziecku przedstawi co to właściwie jest ta Msza Święta, jakie ma znaczenie i po co się odbywa. Dzieci często nie widzą sensu całej tej ceremonii i nie wiedzą skąd to się wzięło i dlaczego wygląda tak, a nie inaczej.
W środku znajdziemy siedemnaście rozdziałów, z których wiele może wynieść nie tylko dziecko, ale także dorosły.
Specjalnie dla dzieci jest także opracowana Msza Święta krok po kroku wraz z wyjaśnieniami i dokładnym opisem.
Bardzo proste rysunki dopełniają całości sprawiając, że książka jest jedyna w swoim rodzaju.

Myślę, że ta pozycja jest dobra nie tylko jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Spokojnie można podarować ją także z okazji Chrztu Świętego, wtedy dziecko będzie miało pamiątkę i sięgnie po książkę razem z rodzicem w odpowiednim czasie:)
W każdym razie bardzo ją Wam polecam, kosztuje niewiele ponad 20zł, a będzie dobrym i bardzo mądrym prezentem.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka