Szczęście pachnie bzem - Aleksandra Tyl

Autorka: Aleksandra Tyl
Tytuł: Szczęście pachnie bzem
Wydawnictwo:
Recenzja Alei Bzów (klik)
Bardzo czekałam na kontynuację "Alei Bzów" i oto jest "Szczęście pachnie bzem" czyli dalsze losy Izabeli i Wiktora.
Tak, nasza ulubiona para nadal jest razem. Izabela rozpoczyna pracę w nowym czasopiśmie jako naczelna, natomiast Wiktor powoli remontuje pałac. Wszystko w końcu jest idealne, wymarzony mężczyzna, swoje mieszkanie, praca...
Niestety jak to w życiu bywa nie zawsze wszystko kończy się dobrze.
Przyjaciółka Izabeli, Monika wraz ze swoją córką Oliwką wyjeżdżaja na operację za granicę, natomiast zza granicy wraca nieszczęśliwa i zdradzona Joanna.
Już niedługo Izabelę i Wiktora czeka trudna przeprawa, a życie Izabeli zostanie całkowicie przeorganizowane za sprawą...dziecka! Ale to nie tak jak się Wam wydaje...:)

"Szczęście pachnie bzem" to opowieść przede wszystkim o sile przyjaźni, o tym ile jest w stanie poświęcić człowiek dla innego człowieka. Ta książka ukazuje walkę o dziecko, o miłość i o pracę.LinkMnie szczególnie wzrusza postawa babci Izabeli, która otacza wnuczkę i jej przyjaciół prawdziwą babciną troską. Pomimo swoich osiemdziesięciu lat stara się być na bieżąco. Fantastyczne i pełne ciepła dialogi, a także kreacja głównych bohaterów to główne atuty tej książki, która zachwyca prostotą przekazu.
Jeżeli jeszcze nie czytaliście, koniecznie po nią sięgnijcie.
Polecam:)

13 komentarzy :

 1. Muszę przyznać,że mam ogromną ochotę przeczytać tą książkę jak i jej pierwszą część choćby ze względu na sam tytuł - jako majowa dziewczyn uwielbiam zapach bzu ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech, raczej nie dla mnie:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć tę książkę, ponieważ chciałabym przeczytać ją. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przyznam, że jeszcze nie znam twórczości Aleksandry Tyl ale planuję w najbliższym czasie nadrobić to niedopatrzenie :) Zanim przeczytałaś tę książkę sprawdziłam, czy pierwsza część jest w Twojej biblioteczce. Niestety jest a więc wiedziałam, że nie mam co liczyć na odkupienie od Ciebie drugiej części. Tym razem muszę szukać innego źródła zdobycia książki. Ale chętnie przeczytam bo wiele pozytywnych opinii słyszałam o rodzimej Aleksandrze Tyl.

  OdpowiedzUsuń
 5. coraz bardziej intryguje mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie książki pani Tyl są wspaniałe.Mam nadzieję,że ta również.Obie poprzednie mam na półce i chętnie do nich wracam tyle w nich pozytywnej energii.

  OdpowiedzUsuń
 7. kolejna książka, na którą mam chęć, ale muszę poczekać aż zaległe stosy zmaleją :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie przeczytam; nie przepadam za tego typu literaturą. No i pierwszej części nie znam

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za taką literaturą, ale zainteresowałaś mnie tą książką. Chętnie przeczytam, ale najpierw będę musiała sięgnąć po pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dobra recenzja ;) Zainteresowałaś mnie.
  Serdecznie zapraszam do mnie:
  http://zirtael-bibliomaniak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka