Lalki królowej - Christine Trent

Autorka: Christine Trent
Tytuł: Lalki królowej
Wydawnictwo:


Nie przepadam za powieściami historycznymi, ale z tą od początku było inaczej.
"Lalki królowej" to nie tylko powieść historyczna, ale także historia o przyjaźni, sile uczuć oraz o prawdziwym talencie!

Claudette ma wspaniałą rodzinę, dom oraz talent. Dziewczyna potrafi stworzyć przepiękne i niespotykane lalki. Niestety jej dotychczasowe życie zmieni się całkowicie, gdy w miasteczku, w którym mieszka wybuchnie pożar. Płomienie zniszczą nie tylko cały dom, ale także warsztat, a niefortunny zbieg okoliczności zabierze jej rodziców.
Claudette, która do tej pory miała oparcie w rodzinie pozostanie na świecie całkiem sama. Jedyną niezmienną rzeczą, której nikt nie jest w stanie jej odebrać jest talent, a ten został doceniony nawet przez samą królową Marię Antoninę.
Claudette aby przeżyć wkracza w świat wersalskich salonów, który jest pełen intryg i plotek.
Jak Claudette sobie poradzi? Czy znajdzie swoje miejsce?

"Lalki królowej" to zaskakująca książka, z którą czytelnik się nie nudzi. Szybka akcja oraz fantastycznie zarysowane postacie to duży atut książki. Chyba każda z nas chciałaby być taka jak Claudette, mądra i odważna. Mimo, że została sama, nie poddała się i walczyła o to aby godnie żyć, a przy okazji znalazła także miłość:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka