Zbawienie templariuszy - Raymond Khoury

Autor: Raymond Khoury
Tytuł: Zbawienie templariuszy
Wydawnictwo:
Wszystko zaczyna się w Konstantynopolu. Jest rok 1203 i wrogie armie właśnie zaczynają oblegać miasto.
Są jedna ludzie, którzy czuwają nad tym aby ważne dokumenty nie dostały się do niepowołanych rąk. To templariusze, którzy usiłują dostać się do cesarskiej biblioteki. Gdy im się to udaje uciekają z trzeba ogromnymi po brzegi wypełnionymi skrzyniami, które zawierają mnóstwo brudnych sekretów..


Gdy akcja przenosi się do współczesności znajdujemy się w Watykanie. W tajnych archiwach, do których mają dostęp tylko najbardziej zaufani ludzie papieża dochodzi do przełomu. Agent FBI Sean nie mając innego wyboru, jest zmuszony zawieść zaufanie wszystkich tych, którzy go nim obdarzyli i wyciągnąć na światło dzienne historię, która na zawsze miała zostać w podziemiach. Prawda będzie okrutna, a jej konsekwencje nie pozostaną obojętne!


Rzadko sięgam po takie książki nawet nie ze względu na tematykę ale na dużą ilość opisów i historii.
"Zbawienie templariuszy" od razu skojarzyła mi się z książkami Dana Browna, które uwielbiam i przyznam, że książka bardzo mi się podobała. Od początku czytelnik wprowadzony jest w świat wielu tajemnic, do których wcześniej nie miał dostępu. A gdy akcja przenosi się do współczesności wszystko nabiera tempa.
Połączenie teraźniejszości ze starożytną tajemnicą jest doskonałym duetem na długie letnie wieczory.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka