Okropny Maciuś ratuje wszystkich - Małgorzata Strękowska-Zaremba


Autorka: Małgorzata Strękowska-Zaremba
Tytuł: Okropny Maciuś ratuje wszystkich
Wydawnictwo:
Okropny Maciuś to chłopak z typu koszmarnych Karolków. Jest władczy, głośny, żądający i okropnie wkurzający. Już na początku książki krzywdzi w okropny sposób siostrę zakręcając jej włosy na rzepy, więc w efekcie dziewczynka musi być obcięta prawie na łyso. Spotyka go jednak za to kara sam też zostaje obcięty, a przecież włosy były jego przepustką do kariery pirackiej!
Kto posłucha pirata, który jest prawie łysy?!

Wybawieniem okazuje się zmiana planów na przyszłość. Okropny Maciuś nie będzie już piratem ale najprawdziwszym strażakiem! Przed strażakami dopiero wszyscy uciekają. Teraz gdy Maciuś już ma plan wszystko wydaje się idealne, do czasu gdy przyjdzie mu pocałować Zołzowatą Rysię...

Przygody "Okropnego Maciusia" są dosyć śmieszne, szczególnie niektóre hasła chłopca. Książka kierowana jest do dzieci w wieku (0-6) ja raczej nie polecałabym tej książki dla dzieci w tym wieku. Nie ma ona żadnych walorów edukacyjnych, a dziecko może brać przykład z postępowania chłopca No chyba, że walorem edukacyjnym będzie fakt, że Maciusia zawsze spotykała odpowiednia kara.

Myślę, że dobrze jest podsunąć ją dziecku już starszemu powiedzmy dziewięcioletniemu.
Czytelnicy, którzy polubili Koszmarnego Karolka pewnie polubią też Okropnego Maciusia, tego jestem pewna:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka