Sklepik z niespodzianką. Adela - Katarzyna Michalak

Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: Sklepik z niespodzianką. Adela
Wydawnictwo:

Bardzo, bardzo czekałam na kolejną część sklepikowych przygód.
Cudownie było powrócić do Pogodnej i moich ukochanych koszalińsko-kołobrzeskich miejscowości.
Z niecierpliwością wypatrywałam na księgarnianych półkach Adeli, a po jej skończeniu z utęsknieniem wyczekuję Lidki. Tak to już niestety jest...:)

Adela to osoba, która sprawia wrażenie pewnej siebie i niezłomnej. Tak o niej myślałam kończąc czytać Bogusie. Nawet nie wiem czy do końca ją lubiłam, bo wydawała się taka zamknięta i nieco odpychająca, przynajmniej czasami. Dopiero w tej części zrozumiałam, że jej charakter ukształtowały wydarzenia z przeszłości. Czytając drugą część mamy okazję bliżej poznać Adelę. Posłuchać opowieści z dzieciństwa, poznać pierwszą miłość, usłyszeć o marzeniach, niespełnionych ambicjach i planach. Przyznam, że zaskoczyła mnie jej tragiczna historia, bo po zachowaniu Adeli chyba nie spodziewałam się tylu złych wydarzeń.
Zaimponowała mi swoją postawą i myślę, że chyba każdej czytelniczce także:)
Mimo, że druga część serii z kokardą poświęcona jest Adeli nie znaczy to oczywiście, że pomijani są inni bohaterowie, bo będzie mowa i o Lidce i o Bogusi, znajdzie się też miejsce dla Stasi, Konstancji, Igora no i oczywiście dla całej rodziny Potockich w tym także do zaginionej żony Wiktora-Anny.

Koniec książki jak to bywa w książkach Kasi Michalak jest zaskakujący, niespodziewany i zdecydowanie ZA SZYBKI! Jeszcze nie zdążyłam się nacieszyć, a już dotarłam do końca.
Oczywiście teraz z niecierpliwością wypatruję Lidki, a Adelępięknie polecam!:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka