Agnes Grey - Anne BronteAutorka: Anne Bronte
Tytuł: Agnes Grey
Wydawnictwo:

Bohaterką kolejnej książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Mg jest Agnes Grey. Ages jest guwernantką. Nie ma męża, jest młoda i pragnie jak najszybciej zdobyć potrzebną jej wiedzę i doświadczenie, aby móc osiągnąć jak najwyższy status społeczny.
Niestety podopieczni Agnes są okropnymi małymi ludźmi, którzy nie szanują i nie słuchają innych. Agnes bardzo trudno jest do nich dotrzeć. Nie potrafi z nimi rozmawiać, ani odpowiednio się nimi zająć.
Rodzice nie są lepsi i ani myślą pomóc młodej dziewczynie! Jak potoczą się losy Agnes? Czy uda jej się poskromić niedobre charaktery swoich podopiecznych?:)

"Agnes Grey" to książka, która pokazuje, że czasami trzeba zagryźć zęby i walczyć o swoje szczęście. To historia młodej guwernantki, która choć czasami trochę monotonna, świetnie pokazuje determinację młodej osoby. Bo musicie wiedzieć, że Agnes wiele chciała, ale nie mogła. Większość stron w książce zajmują monologi sfrustrowanej i zmęczonej sytuacją Agnes. Bohaterowie nie są tak wyraziści jakbym tego oczekiwała, ale książkę czyta się dobrze, a to przecież najważniejsze:)
Polecam.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka