Ostrożnie z marzeniami - Maja Kotarska

Autorka: Maja Kotarska
Tytuł: Ostrożnie z marzeniami
Wydawnictwo:

Okładka tej książki jest chyba jedną z piękniejszych jakie miałam ostatnio możliwość zobaczyć. Dlatego bardzo chciałam żeby i wnętrze tej książki było tak piękne jak ta wspaniała okładka.
Nie zawiodłam się, choć książka nie do końca spełniła moje oczekiwania.
Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu opisu wydawcy miałam z filmem: "Starsza pani musi zniknąć" znacie ten film? Bardzo go lubię i dlatego też ochoczo zabrałam się za czytanie.

"Ostrożnie z marzeniami" to historia młodej kobiety - Agnieszki, która właśnie otrzymała w spadku jedną połowę domu. Żeby nie było tak fajnie,drugą połowę domu zamieszkuje pewna starsza pani. Nie ta z gatunku miłych starszych pań, które pieką przepyszne ciasteczka, krochmalą pościel i szydełkują.
Starsza panim żyje po to aby dokuczać innym. Kolejną ofiarą, poprzednią już przecież wykończyła, staje się Agnieszka.
Od momentu wprowadzenia się do wymarzonego mieszkania Agnieszka traci narzeczonego i co najgorsze staje na drodze groźnej grupy przestępczej.
A w życiu Agnieszki to dopiero początek rewolucji, którą szykuje jej sąsiadka z góry:)

Książkę czyta się bardzo dobrze. Narracja jest bardzo płynna, główni bohaterowie wyraziści, a kreatywność starszej pani nie ma granic.
"Ostrożnie z marzeniami" sprowadza trochę na ziemię, bo spadek wcale nie musi oznaczać gwiazdki z nieba. W tym przypadku sprowadził na naszą bohaterkę mnóstwo nieszczęść, ale w ostateczności wiele też zyskała.
Jeżeli macie ochotę na lekką, śmieszną i wakacyjną lekturę, ta książka będzie idealna.
Polecam:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka