Żona_22 - Melanie GideonAutorka: Melanie Gideon
Tytuł: Żona_22
Wydawnictwo:
Alice Buckle każdego dnia czuje się coraz starzej. Jest mamą dwójki nastolatków, żoną swojego męża i znudzoną swoim życiem kobietą.
Gdy pewnego dnia podczas codziennego przesiadywania w sieci Alice dostaje meila z propozycją uczestnictwa w badaniach dotyczących małżeństwa w XXI wieku zgadza się bez zastanowienia.
W końcu kobieta z sekretami jest bardziej pociągająca prawda? Jako żona_22 Alice ma obowiązek odpowiadać na pytania asystenta_101, który podczas całego badania wirtualnie towarzyszy badanej.
Alice, a wraz z nią czytelnik cofa się dwadzieścia lat wstecz aby dogłębnie przeanalizować miłość Alice i Williama. Pytania nie są łatwe, a Alice coraz częściej zastanawia się czy było warto kończyć karierę dla męża i czy to co jeszcze między nimi jest ma sens...
Asystent_101 i Żona_22 poznają się coraz bliżej i chyba powolutku się w sobie zakochują....

"Żona_22" to dająca do myślenia książka, w której podejmowane są trudne tematy dotyczące małżeństwa. Jest to także przepiękna opowieść o przywiązaniu, miłości, o poszukiwaniu siebie i o walce.
"Żona_22" świetnie także pokazuje jak ważna jest taka bliskość pomiędzy jednym człowiekiem, a drugim i jak łatwo ją stracić w erze facebooka i internetu.
I choć nie do końca spodziewałam się takiej książki, to jestem zadowolona z efektu końcowego. Zdecydowanie warto poświęcić na nią czas do czego Was bardzo namawiam:)
Polecam!

10 komentarzy :

 1. Ostatnio często widzę tę książkę na blogach. Fabuła wydaje się interesująca, więc chętnie sięgnę po nią, jeśli nadarzy mi się taka okazja. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może mężatką jeszcze nie jestem, ale temat związków działa na mnie jak magnes.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się ciekawa i mam ją w dalekich planach czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę mi się ta fabuła z S@motnością w sieci kojarzy, nie wiem jeszcze czy sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 5. czekam z niecierpliwością na mój egzemplarz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem, czy po przeczytaniu "Jędzy w domu" mam ochotę na czytanie czegokolwiek o trudach małżeństwa, bo wspomniana "Jędza..." wykończyła mnie psychicznie pod tym względem, że nie mam ochoty ani na ślub, ani na dzieci, ani na nic konstruktywnego :P Dawno nie czytałam tak dołującej książki, dlatego "Żony 22" trochę się obawiam, czy jeszcze bardziej mnie nie pogrąży :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele o niej słyszałam, przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 8. Mimo ze ostatnia książka dotycząca małżeństwa jaką czytałam, nie spodobała mi się jakoś wybitnie, to myślę że po tę sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już co nie co czytałam o tej książce, chętnie ja przeczytam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj, czuję się zachęcona, tematyka tej książki bardzo przypadła mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka