Jeszcze jeden dzień - Fabio VoloAutor: Fabio Volo
Tytuł:
Jeszcze jeden dzień
Wydawnictwo:

Bardzo czekałam na tę książkę. Gdy już ją dostałam dotrwanie do jej końca okazało się ponad moje siły. I mimo, że mi się to udało, zachwytów nie było.
Głównym bohaterem książki jest Giacomo, trzydziestoletni kawaler, który boi się angażować w związki. Żyje bardzo rutynowo: praca, dom, praca, dom i tak dalej. Gdy pewnego dnia w tramwaju spotyka piękną dziewczynę jego życie nabiera sensu. Każdego dnia budzi się ze świadomością, że tego dnia ujrzy piękną nieznajomą. Zaczyna dbać o siebie i mimo, że nie ma zamiaru bliżej poznać dziewczyny, jego myśli ciągle do niej uciekają.
Gdy w końcu los ich ze sobą cudownie połączy okazuje się, że tramwajowe marzenie mężczyzny, niebawem wyjeżdża. Czy Giacomo się przełamie i pojedzie za ukochaną kobietą?
Jak ułoży się ich przyszłość?

Historia choć piękna i nawet nie aż tak schematyczna, zupełnie nie w moim stylu. Nie, że nie podpasował mi temat, ale styl pisania autora. Zmagania bohatera z samym sobą, były według mnie okropnie nudne. Dorosły facet a zachowuje się jak siedmioletni chłopiec. Tragedia. I choć "Jeszcze jeden dzień" to piękna i romantyczna opowieść, brakuje jej tego czegoś, co przyciąga mnie jak magnes. Jeżeli macie ochotę poznać historię Giacomo, zapraszam.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka