Samotna - Lisa Gardner

Autorka:  Lisa Gardner

Tytuł: Samotna
Wydawnictwo:
                       
                         

Bobby Dodge to bohater fantastycznie wciągającej książki: "Samotna". Jest wyszkolonym snajperem policji stanowej i człowiekiem, którego trudno złamać. Za sobą zostawił przeszłość i bolesną tajemnicę, o której nie chce pamiętać.

Drugą bohaterką jest Catherine Gagnon. Interesująca kobieta, która przyciąga mężczyzn jak magnes. Catherine jest żoną mężczyzny, który nie waha się podnieść ręki na nią i na dziecko. Przeszłość kobiety także jest naznaczona bolesnymi wspomnieniami, o których chce jak najszybciej zapomnieć. Kiedyś została porwana i była więziona przez psychopatę. Bobby i Catherine poznają się w bardzo dramatycznym momencie życia. Pewnie nigdy by się nie poznali gdyby nie przypadek. Gdy Bobby zostaje wezwany na interwencje, obserwując sytuację przez lornetkę jest świadkiem jak mężczyzna mierzy z broni do kobiety i dziecka.
Co w takiej sytuacji powinien zrobić? Ma tylko ułamki sekund aby zareagować i pustkę w głowie. Tak rozpoczyna się tragiczna historia tych dwojga i jedno wydarzenie, które spowodowało lawinę skutków. Bobby zostanie oskarżony o morderstwo, a Catherine pomówiona o molestowanie. W tym steku kłamstw, oskarżeń i manipulacji tych dwoje może liczyć tylko na siebie. Ale czy to wystarczy??
Co jest prawdą, a co kłamstwem? Jakie tajemnice skrywają bohaterowie? Zapraszam do pasjonującej lektury.Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera psychologicznego. Nie chodzi tutaj tylko o fabułę, która jest genialnie skonstruowana, ale także o tą całą sieć kłamstw, oskarżeń, zwrotów akcji i tajemnic. Całość jest niezwykle intrygująca i bardzo trudno jest się od książki oderwać.
Bohaterowie świetnie opisani zaskakują czytelnika na każdej stronie. Krok po kroku odkrywamy zagadki i skrywane przez lata tajemnice.
Do samego końca akcja trzyma w napięciu. Zdecydowanie nie jest to książka przewidywalna i trudno jest się nawet domyślić co też może się stać.
Jeżeli lubicie książki, które są połączeniem sfery psychologicznej człowieka z fascynującą i pełną niespodzianek akcją "Samotna" będzie idealna. Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka