Kamyk - Joanna Jodełka


Autorka: Joanna Jodełka
Tytuł: Kamyk
Wydawnictwo: Na początku bardzo, naprawdę bardzo trudno było mi tą książkę zacząć. Przeczytałam kilkanaście stron i nic. Ale kończąc ją byłam zachwycona!

Daniel Koch to najbardziej ułożony człowiek, jakiego można sobie wyobrazić. Gdy w jego uporządkowanym życiu pojawia się Ewa, przygoda na jedną noc wszystko nagle się zmienia. 
Daniel poznaje także dwunastoletnią córkę kobiety - Kamilę nazywaną Kamykiem, która jest niewidoma. To właśnie z nimi dwiema, mężczyzna będzie związany za sprawą okropnego morderstwa. A ginie szef. Niestety to nie koniec złych informacji, wkrótce okazuje się także, że i Ewa walczy o życie, a jej córka została sama. To właśnie na Daniela spadnie obowiązek zajęcia się Kamilą, która nie tylko wymaga opieki, ale także jest świadkiem tego co zaszło.
Mimo, że nie widzi jest w stanie rozpoznać kto strzelał..
Co się stało? Komu zależało na śmierci szefa? Czy Kamykowi grozi niebezpieczeństwo?

Tak jak pisałam książkę trudno jest zacząć. Nie wiem dlaczego, być może wynika to z faktu, że jest podanych bardzo dużo informacji i jest istny natłok bohaterów. Później jest już tylko lepiej, a kończąc książkę trudno ją odłożyć. Odkąd morderstwo zostało popełnione czytelnik analizuje i szuka winnego. Zastanawia się nad motywem, usprawiedliwia, patrzy na ręce i szuka winy w oczach.
Zakończenie absolutnie fenomenalne! Warto pomęczyć się troszkę na początku aby przeczytać tak zaskakujący i zupełnie niespodziewany koniec.


Same opisy związane z Kamilą są bardzo interesujące. Kamyk to nie tylko niewidoma dziewczynka, to pełna siły młoda osoba, która przerażona tym co się wydarzyło stara się jak potrafi aby zupełnie się nie załamać.

"Kamyk" to absolutnie fantastyczna książka, która nie tylko trzyma w napięciu do ostatnich stron ale także wzrusza. Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka