Historia pewnego związku - Danka Braun

Autorka:  Danka Braun
Tytuł: Historia pewnego związku
Wydawnictwo:
Ostatnio mamy wysyp książek, które podejmują tematy związane z seksem i zakazanymi związkami.
"Historia pewnego związku" od początku trochę przypominała mi Greya, choć po przeczytaniu kilkudziesięciu stron widać, że ta książka nie jest jego kopią.

Główną bohaterką jest Renata, kiedyś brzydka i zaniedbana dziewczyna, dziś piękna i pewna siebie kobieta po przejściach.
Gdy po latach spotyka się ze swoją wielką miłością Robertem coś się zmienia. Przed laty mężczyzna zostawił ją i wyjechał. Stare uczucie powraca, choć Renata wcale tego nie chce. Jest w szczęśliwym choć w trochę nudnym związku z Andrzejem, z którym łączy ją przyjaźń i wzajemna troska. Absolutnie nie chce na nowo wiązać się z Robertem przy którym nie czeka jej nic dobrego. Ale czasami nie da się oszukać głosu serca, a miłość i wzajemne pożądanie może wygrać ze stabilizacją i przyjaźnią.

"Historia pewnego związku" to dopiero pierwsza część sagi, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prozami. Całość wypada bardzo dobrze i mimo, że początek trochę przypomina historię Greya to autorka poszła w zupełnie inną stronę. Czytelnik powraca razem z głównymi bohaterami do ich przeszłości, dowiadując się o tajemnicach i brudnych sekretach. Bohaterów poznajemy niemalże od podszewki, a każda nowa strona przynosi niespodzianki.
Koniec książki zapowiada pewne zmiany w życiu bohaterów, o których z przyjemnością przeczytam w kontynuacji.
Polecam!

4 komentarze :

 1. Ciekawie się zapowiada. Na ogół nie czytam takich książek, ale fajnie raz na jakiś czas przeczytać coś innego niż kryminał :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą, że jest ostatnio wysyp książek nazwijmy to, erotycznych. Ja ostatnio czytałam "Osiemdziesiąt dni żółtych", które też bardzo mocno są porównywane do "Greya". Może autorzy po prostu wyczuli chwilowy trend na rynku i aktualne oczekiwania czytelników, bo "Osiemdziesiąt dni" sprzedało się podobno rewelacyjnie, a w nowym roku ma wyjść kolejna część tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi zachęcająco chętnie wypatrzę ją w księgarni :). O tak ja też zauważyłam na księgarskich półkach dużo książek o tematyce erotycznej. Na mnie czeka gwiazdkowy prezent "Teodora cesarzowa aktorka i kurtyzana" no zapowiada się ciekawie :)i nie jest pozbawione erotyzmu.

  OdpowiedzUsuń
 4. cala seria to historia pewnego zwiazku
  historia pewnej niewiernosci
  historia pewnego narzeczenstwa
  historia pewnej rozwiazlosci
  historia pewnej zazdrosci

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka