Pomysł na prezent! Bajki i bajeczki!

Autorka: Agnieszka Przywara
Tytuł: Anielskie sprawki
Wydawnictwo: 
To już dosłownie ostatnia chwila aby zrobić książkowe zakupy. Dziś to ostatnia część mojego cyklu i dotyczy najpiękniejszych bajek i bajeczek dla dzieciaków.

"Anielskie sprawki" to wyjątkowa książka, która opowiada oczywiście o aniołach. Główna bohaterka - Muszelka, ma niezwykłą moc, potrafi rozmawiać z aniołami i co najważniejsze! Także je widzi. Odkąd pamięta była powierniczką smutków, trosk i chwil anielskich radości. Zawsze zastanawiała się dlaczego ona? Co skłoniło do tego anioły, że zaufały właśnie jej?
W tej niezwykłej książce jest czternaście krótkich opowieści, każda o innym aniele. Wśród nich znajdziemy Nataniela, Tymoteusza, Joela, Jonatana, Juliusza, Celestyna czy Doroteusza.
Każdy z aniołów jest inny i z każdym wiąże się inna historia. Na końcu książki jest także wzruszający epilog, który sprawia, że nie powstrzymacie łez.

Książka jest piękna i z pewnością warto ją przeczytać. Jak dla mnie powinno być w niej więcej ilustracji, ale będąc w takiej formie jakiej jest, świetnie nadaje się dla starszych dzieci.
Poza tym jeżeli szukacie pięknej książki w sam raz na okres przedświąteczny i świąteczny "anielska sprawka" będzie idealna. Kupując ją podarujecie dziecku przepiękną książką, która porusza dużo wartościowych tematów.
Polecam!


Tytuł: Magiczne Boże Narodzenie
Wydawnictwo:


To już propozycja dla młodszych dzieci, które uwielbiają opowieści o św. Mikołaju i biegunie północnym!
A wszystko zaczyna się w odległej Laponii, gdzie św. Mikołaj i elfy żyją sobie cały rok właściwie całkiem spokojnie. Wszystko zmienia się gdy nadchodzi czas, w którym do Laponii spływają całe tony listów od dzieci.
Mikołaj każdy list dokładnie czyta, a elfy pomagają mu spełnić dziecięce marzenia.
W tej książce każde dziecko pozna marzenia Marka, który mieszka w Polsce, a także Billa z Ameryki, Sary z Australii czy Nanuka z Grenlandii.
Mimo, że dzieci mieszkają w różnych krańcach świata, każde z nich ma swoje marzenia, które św. Mikołaj spełnia!

Książka jest przepięknie ilustrowana. Obrazki są wręcz zachwycające i książka jest tak niesamowicie świąteczna, że żal ją odkładać. Z pewnością będzie pięknym prezentem świątecznym, do którego dziecko będzie chętnie wracać!


Autorka: Barbara Derlicka

Tytuł: Prośba do aniołka
Wydawnictwo:


" Prośba do aniołka" to mały zbiorek łatwych do zapamiętania wierszyków, które zawierają prośby do aniołka. Jest to książka przeznaczona dla tych najmłodszych dzieci, które chcą i lubią czytać o aniołach. W tym uroczym tomiku znajduje się siedem króciutkich, rymowanych wierszyków, które jestem pewna, że spodobają się każdemu dziecku.

Książeczka jest bardzo pogoda i pięknie ilustrowana. Jestem pewna, że będzie pięknym prezentem dla każdego wierzącego w anioła dziecka!


Autorka: Elżbieta Wojnarowska
Tytuł: Sprzedawca czasu
Wydawnictwo:


To propozycja już dla nieco starszych dzieci, choć te młodszy pokochają tę książkę za ilustracje.
"Sprzedawca czasu" to piękna baśń o poświęceniu, chorobie, śmierci i przemijaniu.A także o dobroci, przyjaźni i trosce.

Kaja i Krzyś to bliźnięta. Obydwoje jeszcze nie pozbierali się po śmierci ukochanej mamy. Tata, wkrótce po świętach Bożego Narodzenia, oddaje dzieci pod opiekę wujowi, który mieszka w górach. Niestety ten wyjazd nie przypada do gustu małemu Krzysiowi, który nie rozumie jak tata, mógł ich zostawić. Chłopiec czuje się zdradzony i porzucony. Postanawia wymknąć się z leśniczówki i odnaleźć tatę. Niestety nieznajomość terenu i mała orientacja doprowadzają do tego, że chłopiec się gubi. Kaja i wuj gdy orientują się, że chłopca nie ma, jest już za późno..

Przerażona dziewczynka postanawia uratować swojego brata i w tym celu postanawia odnaleźć sprzedawcę czasu aby pomógł jej bratu. Czy się uda?


"Sprzedawca czasu" to piękna i bardzo wzruszająca baśń, pokazuje, że ogromna miłość i poświęcenie jest możliwe. Książka wywołuje wiele emocji, których nie sposób opisać. Dodatkowo jest przepięknie wydana i jest wspaniałym pomysłem na prezent. Ilustracje z pewnością przyciągną wzrok każdego dziecka, a historia trafi do każdego małego serduszka!Tytuł: Wigilia Misia i Tygryska
Wydawnictwo:


Na tę książkę już trochę za późno, ale miejcie ją na uwadze w przyszłym roku, bowiem jest naprawdę wyjątkowa!

"Wigilia misia i tygryska" to zbiór dwudziestu czterech krótkich opowieści, po każdej na każdy dzień. Powiem Wam, że jest to lepsze niż kalendarz adwentowy, bowiem niesamowicie pobudza wyobraźnię no i jest iście świąteczna!
Wigilijny Niedźwiedź, jest bardzo ważną postacią w tej książce, bowiem wędruje przez świat i zbiera życzenia, aby obdarować każdego wymarzonym prezentem. Nie wiem czy znacie poprzednie przygody bohaterów ale tutaj pojawiają się także bohaterowie z poprzednich książek: mały Tygrysek, wielki Niedźwiedź, a także Maja, Kacperek oraz inni.. Wszystkich łączy jedno. Na bezdechu czekają czy ich marzenia się spełnią..a spełnią się??

Urocze ilustracje, piękne wydanie i fantastyczne opracowanie książki sprawiają, że nie ma sobie równych. Żałuje, że piszę Wam o niej tak późno, bo myślę, że byłaby idealnym prezentem dla każdego dziecka, ale w sumie kto wie? Można kupić już teraz, a na przyszły rok będzie jak znalazł!
Polecam!Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka