Niechciana prawda - Agata Kołakowska

Autorka: Agata Kołakowska
Tytuł: Niechciana prawda
Wydawnictwo: Beata nigdy nie zastanawiała się nad tym czy jej mąż może okazać się gejem, zresztą która z nas się nad tym zastanawia?
Kobieta wiedzie spokojne życie u boku mężczyzny, którego kocha, ma wspaniałego dwunastoletniego syna i pracę, którą uwielbia.
Jej życie jest idealne. Pewnego dnia Marek oznajmia, że odchodzi.
Beacie trudno jest zrozumieć jak mąż może jej to robić. Dlaczego po tylu latach wspólnego życia, chce odejść? Wkrótce okazuje się, że mąż nie zdradza jej z kobietą. Nową wybranką, a właściwie wybrankiem jest Marcin.

Beacie wali się cały świat. Nie potrafi uwierzyć, że mąż nie tylko ją zdradził, ale całymi latami oszukiwał udając kogoś, kim nie jest. Wszystko w co do tej pory wierzyła, w co ufała, traci bezpowrotnie.
Powrót do rzeczywistości wydaje się niemożliwy. Beacie przyjdzie się zmierzyć nie tylko z faktem, że została sama i była żoną geja, ale także będzie musiała zadbać o poprawne relacje syna z ojcem, a także pozbierać się psychicznie po tym, co zafundował jej mąż.

"Niechciana prawda" to bardzo bolesna opowieść o życiu po szoku jakim jest wiadomość o tym, że żyło się z gejem. Jest to opowieść o bólu, stracie, o mężczyźnie, który nigdy nie powinien być mężem i o kobiecie, która nigdy nie miała być jego żoną. Jest to także opowieść o szukaniu swojego miejsca i otwarciu się na nową miłość.
Główna bohaterka nie potrafiła sobie poradzić z faktem, że jej mąż okazał się gejem, nie potrafiła nagle zacząć żyć bez męża. Bo trzeba przyznać, że mąż gej to nadal mąż. Gdyby nie to, że bardzo go kocha być może okazałoby się, że odejście będzie łatwiejsze. Do tego dochodzi jeszcze wpatrzony w ojca syn. Przeciwności rosną w oczach, a Beata z dnia na dzień niknie.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Agaty Kołakowskiej, ale wiem, że nie ostatnie. Bardzo podoba mi się realizm powieści i bardzo przyziemne podejście do problemu, który rzeczywiście istnieje. Nie jest to książka na zasadzie mąż gej-rozpacz- nowa wielka miłość. Autorka z wielką precyzją oddała całą gamę uczuć głównej bohaterki i pokazała jak trudno się pozbierać po takim szoku. Jak wygląda życie, jak układają się relacje z innymi ludźmi w tym z mężczyznami.
Beata nie zakochała się w pierwszym napotkanym mężczyźnie jak to czasami w książkach jest pokazane, bum i jest miłość. Nie potrafiła zapomnieć i otworzyć się. Wszystko co robiła wiązało się z tym jak postrzegała swoje życie, a postrzegała je przez pryzmat zranienia.

"Niechciana prawda" to książka, która zasługuje na pochwałę i mam nadzieję, że macie w planach ją przeczytać:)
Polecam!

9 komentarzy :

 1. Ciekawe, pewnie się kiedyś na nią skuszę:)

  Zapraszam na candy noworoczne, do wygrania książki : http://recenzje-kiti.blogspot.com/2012/12/candy-noworoczne.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Gorąco polecam kto nie czytał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o niej, ale dzięki tobie będę musiała jej poszukać

  OdpowiedzUsuń
 4. po Twojej recenzji chętnie zapoznałabym się z tym tytułem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zachęciłaś mnie;) Wieczorem zajmę się czytaniem mini broszurki z pierwszymi stronami tej książki. Dostałam ją kilka dni temu.

  OdpowiedzUsuń
 6. tę książkę wygrałam w wydawnictwie w konkursie, tzn. ja sobie wybrałam w zamian za najlepsza recenzje tygodnia, na razie nie mam czasu na nią, ponieważ czytam to, co muszę zre4cenzować, ale czuję, że bardzo mi się spodoba ta pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Łał! Temat na książkę dość ostry. I właśnie dlatego chcę ją przeczytać. Zwłaszcza, że jest to książka polskiej autorki. Mam tylko nadzieję, że znajdę tą książkę w bibliotece. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki, w których autorzy nie boją się poruszać poważnych tematów. Widzę, że ta powieść może przypaść mi do gustu, zatem rozejrzę się za nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta powieść na pewno przypadnie mi do gustu. Koniecznie muszą ją poszukać.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka