Siódmy sekret szczęścia - Sharon Owens

Autorka:  Sharon Owens
Tytuł: Siódmy sekret szczęścia
Wydawnictwo: 


W tym roku miałam przygotowane tylko trzy książki na święta. Na koniec zostawiłam sobie do czytania "Siódmy sekret szczęścia" i przyznam szczerze, że ta książka była najlepsza!

Ruby właśnie straciła męża. Jest w totalnej rozsypce i kompletnie nie wie co ma ze sobą zrobić. Są święta, a przy niej nie ma najważniejszej osoby na świecie. Została jej tylko przyjaciółka Jasmine i rodzice, którzy boją się zostawić swój dom bez opieki aby wspierać córkę.

Przy życiu trzyma ją tylko pamięć o zmarłym mężu oraz wspomnienie pewnego mężczyzny, który w dniu śmierci męża przyniósł choinkę do domu Ruby.
Kilka miesięcy później kobieta staje się właścicielką sklepu, który postanawia zbudować na nowo. Tak się składa, że w czasie swojej żałoby uszyła siedem aksamitnych kopertówek, z których każda zawiera jeden sekret szczęścia, a każdy kto ją kupuje zostawia w sklepie kawałek swojej historii.

Czy Ruby odnajdzie w końcu szczęście? Co stanie się z mężczyzną, który przyniósł jej choinkę? Jaką historię ma za sobą?

Akcja książki być może brzmi banalnie ale przez całą historię czytelnik poznaje nie tylko życie Ruby, ale także Jasmine, oraz może przyglądnąć się dziwnemu życiu rodziców Ruby, a także poznać życie klientów sklepiku.
Cała akcja książki to okres kilku lat, które są zawarte w pigułce, ale całość jest niesamowicie budująca, wciągająca i fantastycznie nastrajająca.

"Siódmy sekret szczęścia" to przepiękna opowieść o miłości,bólu, stracie, przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Myślę, że nie ma lepszej książki na ten okres przedświąteczny niż taka, która przebuduje nasze priorytety, pokaże nam co jest w życiu najważniejsze i sprawi, że będziemy w święta wyposażeni w dobry nastrój!
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka