Pod cyprysami - Michael Koryta

Autor: Michael Koryta
Tytuł: Pod cyprysami
Wydawnictwo:
 

Nie do końca byłam przekonana do tej książki, choć wiele osób ją poleca.

Akcja książki dzieje się w USA. Arlen Wagner ma niesamowitą umiejętność, potrafi ujrzeć zbliżającą się śmierć. Nie w snach, czy jakiś proroczych wizjach, ale w oczach..
Gdy u kogoś zobaczy ślad ognia w oczach, wie, że niedługo nastąpi koniec.

Pewnego dnia nie zdając sobie sprawy z tego co go czeka wsiada do pociągu jadącego na Florydę. W oczach ludzi już widzi, że stanie się coś złego. Niestety nic nie może z tym zrobić. Jedynym pasażerem, który daje wiarę temu co mówi mężczyzna jest Paul - młody chłopak, który wysiada z pociągu razem z Arlenem.
Cudem unikają śmierci i trafiają do hotelu "Pod Cyprysami". Nie myślcie przypadkiem, że to azyl. Hotel to kolejne złowrogie miejsce na drodze do rozwiązania makabrycznej zagadki. Dlaczego Arlen ciągle widzi ogień? Dlaczego giną kolejni ludzie? Co jeszcze może się wydarzyć?

Jestem zaskoczona nawet dosyć pozytywnie, bo choć książka czasami była męcząca i nie mogłam przebrnąć przez kolejne strony, to znów innym razem wciągała niesamowicie i nie mogłam jej odłożyć. Akcja książki jest rzeczywiście dynamiczna, a atmosfera książki fantastycznie pasuje do treści. Wszystko jest tak tajemnicze, że nie sposób niczego odgadnąć wcześniej i nigdy do końca nie możemy być pewni co będzie dalej.
"Pod Cyprysami" to książka, którą śmiało można wrzucić na półkę thrillerów z nutką psychologii, a także z dobrą sensacją. Jeżeli chcecie trochę pogłówkować i przeżyć interesującą przygodę ta książka jest dla Was.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka